Iseteenindus

Blogi

Kasulikke ja nutikaid nõuandeid energiamaailmast

Uudne võimalus ettevõtte rohepöördeks: elekter otse tuulepargist
Äri, Taastuvenergia

30.03.2021

Enda tegevuse keskkonnamõju vähendada soovivad ettevõtted on üle Baltikumi aktiivselt asunud kasutama Eesti Energia lahendust minna mugavalt üle taastuvenergia tarbimisele ja vähendada samal ajal elektrikulusid.

„Oleme suunanud oma fookuse energialahendustele, mis otseselt vähendavad kliendi keskkonnajalajälge. Selleks on meil klientidele pakkuda Eesti turul unikaalne lahendus ehk pikaajaline tuuleenergialeping (PPA - power purchase agreement). Kliendid saavad osta taastuvenergiat ning teavad täpselt, kust nende ostetud elekter pärit on,“ selgitab Eesti Energia juhatuse liige Agnes Roos.

Pikaajaline tuuleenergia ostuleping võimaldab kliendil elektrihinda soovitud perioodiks soodsatel tingimustel fikseerida. Roosi sõnul on huvi taolise lahenduse vastu ületanud kõiki ootusi. Sõlmitud on ligi sada lepingut suurettevõtetega üle kogu Baltikumi. Teiste hulgas on lahenduse kasuks otsustanud Telia Eesti, Levira, Eesti Pagar, Dagöplast, Jalax ja Keila Tarbijate ühistu. Kokku on müüdud maht ligi 2 TWh, mis on ligikaudselt sama palju kui poole miljoni kodukliendi aastane elektritarbimine.


„Meile teeb rõõmu, et paljud suured ettevõtted on selle lahenduse kasuks otsustanud. Hetkel on võimalik hinda fikseerida kuni 2031. aastani. Viimase kolme kuu börsihind on olnud väga kõrge ning prognoosime, et lähiaastatel see pigem kasvab või jääb sarnasele tasemele. Võrreldes tänase börsihinnaga võimaldab pikaajaline elektrileping säästa ettevõttel elektrikuludelt kuni 30%,“ lisab Roos.

Eesti Energia kliendid teevad järjest keskkonnasõbralikumaid valikuid: alates taastuvenergia valimisest kuni päikese-, kütte-, ning elektriautode laadimislahendusteni välja. Mullu rajas Eesti Energia klientidele ligi 300 päikeseelektrijaama koguvõimsusega 8 MW. Väiketootjana müüvad tänaseks päevaks Eesti Energiale enda kodus või ettevõttes toodetud elektrit 2500 klienti.

Kokku tootis Eesti Energia 2020. aastal taastuvelektrit 1,5 TWh. See moodustas 40% kontserni elektri kogutoodangust. Ettevõtte CO2 emissioon on alates 2018. aastast langenud kolm korda.