Iseteenindus

Blogi

Kasulikke ja nutikaid nõuandeid energiamaailmast

Praktikant Aleksander ja tema lugu

17.08.2020

Oleme tutvustanud Auvere ja Tallinna praktikante, nüüd liigume edasi Enefit Greeni Paide koostootmisjaama! Sel nädalal teeb meiega juttu Aleksander Kadel, kes lõpetas kevadel TalTechi elektroenergeetika ja mehhatroonika eriala teise kursuse. Talle meeldib seadmeid uurida ja tehnilist poolt tundma õppida.


Aleksander on pärit Tallinnast, kuid praktikat läbib Paides. „Tulin kaheks kuuks Paidesse operaatoripraktikale. Elan mõnusas õpilaskodus ja nädalavahetustel käin Tallinnas pere ja sõpradega aega veetmas. Ülikoolis olen õppinud põhitõdesid elektri tootmise kohta, kuid sellest ei piisa tervikpildi saamiseks. Tulin praktikale, et saada reaalne ülevaade, kuidas üks jaam töötab,“ rääkis Aleksander.

Kõik ei ole nii lihtne, kui tundub

„Siiamaani olen tutvunud jaama ja tootmisprotsessidega. Jaam on spetsiifiline ja iga seade vajab tundmaõppimist. Kõik ei ole nii lihtne, kui tundub! Sain oma esimeseks suuremaks ülesandeks veetorustiku uuendamise ettevalmistuse. Minu juhendajaks on tehnikajuht Vello Puulmann, kes andis mulle majaplaanid, mida hakkan uuendama ja sinna mõõtmeid lisama,“ kirjeldas Aleksander seniseid tegemisi ja tööplaane.

„Meie tiimis on meeldivad inimesed, kellega saan hästi läbi. Igaüks täidab olulist rolli ja kõigilt on palju õppida,“ ütles ta.

Aleksander otsustas võimalusest kinni haarata ja proovida kätt ka operaatorina, sest inseneripraktika kestab vaid ühe kuu

„Mõtlesin, et kui siin juba olen, siis miks mitte proovida ka operaatoripraktikat. Sain oma inseneripraktikat pikendada tervelt kuu võrra, mille üle on mul hea meel. Elektriga seotud töid olen varem teinud vaid oma tarbeks, tööstusega puutun kokku esimest korda. Seega teen hetkel esimest erialast tööd, mis annab juba palju uusi teadmisi ja oskusi,“ rääkis Aleksander.

Kuhu võiks teekond edasi viia?

„Ülikoolis spetsialiseerun mehhatroonikale ning arvan, et lähen magistrisse edasi õppima. Mind huvitab kõik, mis on seotud automatiseerimise ja arvutitega. Lapsena tahtsin saada piloodiks, kuid samal ajal tegelesin elektriseadmetega. Kui olin kümneaastane, kinkis vanaisa mulle jootmismasina. Mulle pakub huvi tehnika selle poolest, kuidas see seest töötab, mitte mida sellega teha on võimalik. Tulevikus ei tahaks ma jaama juhtida, vaid arendada süsteemi, mis jaama iseseisvalt juhiks,“ rääkis Aleksander oma tulevikuplaanidest.

Lühikese ajaga on Aleksander saanud Eesti Energia kohta teada nii mõndagi huvitavat

„Mulle meeldib, et kasutusel on erakordselt palju nutikaid lahendusi, samuti meeldivad siseveeb ja töökoha digitaalne turvalisus! Enne praktikat ei kujutanudki ette, et kontsernil on nii palju tütarettevõtteid. Lisaks on rohkelt arenemis- ja sportimisvõimalusi, mida väga hindan,“ rääkis Aleksander saadud kogemustest. „Kindlasti soovitaksin oma tuttavatel siia praktikale tulla,“ lisas ta.