Iseteenindus

Blogi

Kasulikke ja nutikaid nõuandeid energiamaailmast

Praktikant Sergei ja tema lugu

03.08.2020

Meie järgmise praktikandi lugu tõestab, et tänu hästi arendatud digitaalsele töökohale saab praktikat läbida ka distantsilt. Vaja on vaid head kohanemisvõimet, kokku lepitud tööpõhimõtteid ning uudishimu valdkonna vastu.


Sergei Jeva õpib TalTechi Virumaa kolledžis telemaatika ja arukate süsteemide eriala kolmandal kursusel, meie juures läbib ta arendusinseneri praktikat.

Fookuses tööstuse digitaliseerimine

„Tegelen põhiliselt nutikate süsteemide arendamisega, Eesti Energia kontekstis tähendab see tööstuse digitaliseerimist. Olen seotud peamiselt andmebaaside loomisega, mis on mõeldud spetsialistidele, kes vastutavad tuulikute tehnilise järelevalve eest. Töötajate jaoks peab andmete esitamine olema paari kliki kaugusel. Eesmärk on disainida andmebaasid kasutamiseks võimalikult lihtsalt, et vältida vigu,“ seletas Sergei.

„Minu praktikajuhendaja on tuulikute korrashoiuinsener Rasmus Riis. Minu jaoks on huvitav kogemus suhelda juhendajaga vaid virtuaalselt. Nimelt asun ma Jõhvis Enefit Solutionsis ja tema Tallinnas. Mul on hea meel, et saan läbida praktika n-ö distantsilt, see on uutmoodi kogemus. Lisaks on võimalik kirja teel saadud infot vajadusel korduvalt lugeda ja seega ei lähe midagi kaduma,“ sõnas ta.

Sergei peab Eesti Energia tugevuseks kõrgel tasemel virtuaalset töökeskkonda ja nutikaid lahendusi tööstuses. „Usun, et tulevikus ei ole välistatud, et nutitelefonid saavad osaks tööstuse igapäevast. Näiteks keevitajad võiksid saada oma aruandeid esitada just selliselt. Samuti aitab läbimõeldud digitaalne töökeskkond efektiivsemalt tööaega planeerida,“ rääkis Sergei.

Teekond programmeerimiseni

„Mulle on alati meeldinud arvutid ja pealegi muutub terve maailm järjest digitaalsemaks. Mind huvitab, kuidas saab inimeste elu mugavamaks teha nutikate lahenduste abil. Alguses tegelesin veebidisainiga, kuid nüüdseks huvitab mind rohkem programmeerimine ja mudelite loomine. Kindlasti jään selle alaga pikalt tegelema ja miks mitte tulevikus Eesti Energias töötada,“ rääkis Sergei oma tulevikumõtetest.

„Lapsena tahtsin saada tuletõrjujaks, sõjaväelaseks ja veel palju muud, kuid kui sain oma esimese arvuti, siis mulle hakkas huvi pakkuma, kuidas erinevad rakendused töötavad ja kuidas neid on võimalik enda jaoks mugandada,“ rääkis Sergei, kuidas on leidnud endale eriala, mis paneb silma särama ning motiveerib end pidevalt arendama.