Iseteenindus

Blogi

Kasulikke ja nutikaid nõuandeid energiamaailmast

Üks keskkonnasõbralik uusaastalubadus, mida on imelihtne täita
Kodu, Taastuvenergia

03.01.2019

Kui puhas loodus on sinu jaoks oluline ning oled valmis panustama ka tegudes selle hoidmisesse, siis vaata uue aasta puhul üle oma kehtiv elektrileping ning vali Roheline Energia, mis tagab, et ostad 100% taastuvatest energiaallikatest toodetud elektrit.


Rohelise Energia valimine on üks lihtsamaid keskkonnasõbralikke muutusi, mida oma elus teha. Tänaseks tarbib 100% taastuvatest energiaallikatest toodetud elektrit ligi 12 000 Eesti Energia klienti ning see number on jõudsalt kasvanud. 2017. aasta jaanuariga võrreldes on Rohelise Energia lepingute arv täna kolm korda suurem. See näitab, et eestimaalaste mõtteviis ja elustiil muutuvad aina keskkonnasäästlikumaks.

Rohelise Energiaga saab liituda igal hetkel, muutes või sõlmides oma elektrilepingut. Eesti Energia garanteerib, et kui klient ostab Rohelist Energiat, siis on turul alati vähemalt sama palju taastuvatest energiaallikatest toodetud elektrit kui meie kliendid seda ostnud on. Mida rohkem on Rohelise Energia kliente, seda suuremaks kasvab taastuvenergia osakaal elektritootmises ja seda vähem paiskub elektritootmisel õhku süsihappegaasi.

Erinevalt laialt levinud müüdist, ei ole Roheline Energia ka märkimisväärselt kallim. Rohelise Energia kilovatt-tunni hind on keskmiselt vaid 4-5% kallim kui tavalises Kindlas elektripaketis. Mida see tähendab elektriarvel? Kui võtta Eesti mediaantarbimisega elektriklient, kes tarbib umbes 1,7 MWh elektrit aastas, siis on hinnaerinevus ainult 50 senti kuus. Väga väike lisakulu millegi sellise eest, millel on meie tuleviku jaoks suur väärtus!