Iseteenindus

Jaotusvõrk: püüame enamikule klientidest voolu aastavahetuseks tagasi tuua

30.12.2011
Reedel kella 13 seisuga oli Patricku-nimelise tsükloni ja nädala jooksul lisandunud järeltormide mõjul korraliku elektrivarustuseta veel 10 000 majapidamist üle Eesti. Vähemalt neljandikul neist klientidest on vool ära osaliselt, mis tähendab ühe või kahe faasi puudumist.

„Faasi puudumine tähendab, et klient ei pruugi saada kasutada kõiki elektriseadmeid, kuid vähemalt ei pea ta istuma täielikus pimeduses," selgitas Jaotusvõrgu juhtimiskeskuse juhataja Taivo Tõnne.

Kõige suuremat kahju on torm liinidele tekitanud Rapla-, Harju-, Jõgeva- Järva- ja Viljandimaal ning Lääne-Viru maakonnas, kus osades piirkordades jõutakse elektriliinide remondi ja uue võrgu rajamiseni järgmisel nädalal.

Suuremale osale vooluta majapidamistest loodab aga Jaotusvõrk partnerite abiga elektrivarustuse enne aastavahetust taastada. Kella 13 seisuga on rikkebrigaadid voolu tagasi toonud esialgsel hinnangul ligi 134 000 majapidamisele üle Eesti.

„Oleme jaganud brigaade vastavalt tekkinud kahjudele maakondade vahel ümber, et kiirendada elektriühenduse taastamist suuremaid purustusi saanud piirkondades," ütles Tõnne. „Õnneks lubab praegu lähipäevadeks rahulikku ilma, teeme täna-homme rikete kõrvaldamisel maksimumi. Loodame, et suudame enamikule klientidest aastavahetuseks voolu tagasi tuua," lisas ta.

Kõige rohkem on elektrita kliente Raplamaal (2497), Harjumaal (2158) ja Lääne-Virumaal (1615). Enam kui tuhatkond majapidamist ootab elektrit ka Järva- ja Jõgevamaal.

Tänavuse detsembritormi poolt tekitatud kahju elektrivõrgule on märksa ulatuslikum kui mulluse Monika ajal. "Purustusi elektrivõrgus võib võrrelda 2005. aasta jaanuaritormiga, kus viimased majapidamised said voolu tagasi 20 päeva möödudes pärast tormi. 2011. aastal on meie infovahetus ja brigaadide efektiivsus tõusnud ja seetõttu usume, et nii kaua meil seekord ei lähe," lisas Tõnne.

Katriin Loorents
Eesti Energia jaeäri kommunikatsioonijuht
5157641
katriin.loorents@energia.ee