Iseteenindus

Eesti Energia müüb põhitegevuseks mittevajalikku kinnisvara

24.05.2012
Eesti Energia müüb avalikul enampakkumisel kokku üle neljakümne ettevõtte põhitegevuseks mittevajaliku kinnisvaraobjekti. Ettevõte jätkab müüdud pindadel üürnikuna.

Eesti Energia AS Kinnisvara direktori Urmas Uiboaidi sõnul on kinnisvara müümine ajendatud eesmärgist suunata rahalised vahendid ettevõtte põhitegevusse, milleks on elektri, soojuse ning vedelkütuste tootmine. "Meil on ajaloolisest pärandist tulenevalt arvestatav hulk kinnisvaraobjekte, mille haldamine on ressursimahukas. Mõistlikum on suunata võimalikult palju tähelepanu uutele investeeringutele, mis aitavad edasi viia Eesti Energia põhiäri," sõnas Uiboaid.

Müüki läheb 47 eri linnades paiknevat Eesti Energia kinnistut ja hoonet. Muuhulgas müüakse büroo- ja teenindushooneid, garaaži- ja laokomplekse ning muu sihtotstarbega kinnistud.

Tehing ei puuduta Eesti Energia põhitegevusega seotud kinnisvara. Ettevõte jääb ka edaspidi põhitegevusega seotud kinnisvara omanikuks ja korraldab kinnisvara korrashoidu Narva Elektrijaamade, Kaevanduste, Õlitööstuse, Iru Elektrijaama, Tehnoloogiatööstuse jt põhitegevusega seotud ettevõtete büroo- ja tootmishoonetes.

Eliis Vennik
Eesti Energia
Pressiesindaja
715 12 18
57 830 756
[email protected]