Iseteenindus

Eesti Energia juhatuse liige Harri Mikk otsustas ametist tagasi astuda

21.12.2012
Eesti Energia juhatuse liige kütuste valdkonna juht Harri Mikk esitas neljapäeval nõukogule sooviavalduse ametist tagasi astumiseks, mille nõukogu ka rahuldas. Harri Mikk lõpetab töö Eesti Energias 31. detsembril 2012.

„See on pikalt kaalutud otsus. Enefit280 õlitehase käivitamisega sai Eesti Energias minu jaoks oluline etapp läbi ning õige hetk on anda võimalus ka teistele" ütles Harri Mikk. „Eesti Energias on piisavalt inimesi, kelle kogemused ja teadmised lubavad alustatud põlevkiviprojektid lõpule viia," kinnitas ta.

„Eesti Energial ja selles töötavatel inimestel on potentsiaali teha asju, mis ei ole olulised vaid Eestile aga ka kogu maailmale. Tänan oma meeskonda ning soovin neile jõudu seatud sihtideni jõudmiseks," ütles Harri Mikk.

Eesti Energia nõukogu esimees Jüri Käo sõnas, et Harri Miku pikaajaline töö Eesti Energia kütuste valdkonna eestvedajana on tänuväärne. "Uue tehase esimene õli on märk sellest, et Eesti Energia on vedelkütuste äris astumas uude ajastusse," tunnustas Käo valdkonna arenguid. Ta lisas, et hetkel ei ole veel otsustatud edasised sammud Eesti Energia uue juhatuse liikme valimiseks. "Selge on see, et valdkonna eesmärgid on paigas ja töö nende suunas jätkub," lisas Käo.

Harri Mikk on Eesti Energias töötanud üksteist aastat, alates 2006. aastast juhatuse liikme ja kütuste valdkonna juhina. Sellesse perioodi jääb nii koduse põlevkiviõli tööstuse laiendus ja esimese uue põlvkonna Enefit280 õlitehase ehitus kui ka rahvusvaheliste põlevkiviprojektide ettevalmistamine ning käivitamine Jordaanias ja Ameerika ühendriikides, Utah`s.

Eesti Energia juhatusse kuuluvad lisaks juhatuse esimees Sandor Liivele veel elektri ja soojuse tootmise valdkonna juht Raine Pajo, jaeäri juht Margus Rink ja finantsdirektor Margus Kaasik.

Eliis Vennik
Eesti Energia
Pressiesindaja
[email protected]
+372 715 12 18
+372 57 830 756