Iseteenindus

Eesti terviserajad kutsuvad ilusat suusailma nautima

03.12.2010
Võimukalt alanud talveilmad on võimaldanud Eesti terviseradadel enneolematult vara alustada talihooajaga üle kogu Eestimaa. Põhja- ja Ida-Eesti terviseradadel on tänu rohkele lumekattele sisse aetud ka klassikajäljed. Lõuna-Eestis võimaldab õhuke looduslik lumekiht liikuda suuskadel seni veel valdavalt vabatehnikas.

Tehvandi keskuses on valminud 3 km pikkune kunstlumekattega võistlusring Otepääl. Mammaste tervisespordikeskuses Põlvamaal valmis kunstlumekate kogu 2,5km valgustatud suusarajal. Lisaks looduslikule lumele on kunstlumegarantii võimalik anda kaheteistkümnes suusakeskuses. Üle Eesti on suusaradadele põhjad alla sõidetud enam kui neljakümnel terviserajal ja kogupikkusega ligi 250-l kilomeetril.

Keskuste lumemöldrid ja rajameistrid on teinud ära märkimisväärselt suure töö suusatamisvõimaluste loomisel. Eelolev kauni talveilmaga nädalavahetus on just õige aeg suuskade ja kelkude panipaikadest väljatoomiseks ning terviseradadele ning kelgunõlvadele minekuks. Täpsema informatsiooni lumeolude kohta saab Sihtasutuse Eesti Terviserajad ja Eesti Rahvusringhäälingu ühisväljundina Rahvusringhäälingu spordiportaali Lumeinfo veebilehelt

Eesti Energia on juba ligi kuus aastat koos Merko ja Swedbankiga panustanud SA Eesti Terviserajad arendusprojekti. Ettevõtmise eesmärgiks on toetada Eestimaa liikumis- ja spordiradade väljaarendamist ning regulaarset liikumisharrastust. Samuti kindlustada looduses aastaringse ja tasuta aktiivse liikumisvõimaluse kättesaadavus kõigile huvilistele. Käesolevaks hetkeks on projekti raames kaasa aidatud üle neljakümne terviseraja olulisele uuendamisele üle Eesti.