Iseteenindus

Eesti Energia energiakaubandus koondub Eestisse

29.04.2011
Seoses muutunud olukorraga regiooni elektriturul on Eesti Energia energiakaubandusel viimastel aastatel võimalus olnud juhtida Eestist nii oma energiaportfelli kui arendada pakutavaid teenuseid. Selle valguses näeb Eesti Energia vajadust ümber korraldada ka oma senise Soome tütarettevõtte Solidus OY tegevus.

"Viis aastat tagasi loodi Estlink'i abil ühendus Soomega ning sealsel turul osalemiseks ja väärtuse loomiseks oli vajalik omandada Põhjamaade turgu ning energiaäri sügavuti tundev ettevõtte. Eesti Energia sai Soliduse abil ligipääsu NordPoolile ning teadmisi ja kogemusi Balti riikides asuva energiaportfelli haldamiseks. Täna oleme Nordpooli laienemise tõttu juba ise NordPooli liikmed ning oleme Põhjamaade kogemuste abil loonud energiakaubanduse äriüksuse Eestis," sõnas Eesti Energia Energiakaubanduse direktor Margus Vals. "Oleme Eestis baseeruva energiakaubanduse äriüksusega juba mitu aastat oma energiaportfelli tulemuslikult juhtinud ning tulevikus loodav Estlink2 ja teised võimalikud ühendused tugevdavad meie siinset keset veelgi."

Solidus OY tegutseb Põhjamaade elektribörsi Nordpool liikmena, hallates oma klientide elektriportfelle ning pakkudes elektriturul tegutsemisega ja riskihaldusega seonduvaid nõustamis- ja ekspertteenuseid. Solidus OY asutati 2005 ja alates 2006. aastast on ettevõte 100% Eesti Energia omanduses.

Eesti Energia Energiakaubanduse äriüksus haldab kontserni elektrienergia tootmis-, ostmis- ja müügiportfelli kasumiriski ning õlitootmise hinnariski. Energiakaubandus müüb Eestis toodetud elektrienergiat tütarettevõtete kaudu Läti, Leedu ning Soome lõpptarbijatele.