Iseteenindus

Pääsküla alajaamas avarii, piirkonnas tegeletakse ümbertoite loomisega

01.01.2011
Täna õhtul kell 17.15 toimus avarii Tallinnas, Pääsküla alajaamas, mille tulemusel katkes elektriühendus rohkem kui 3000 majapidamisel. Jaotusvõrgu rikkebrigaadid teostavad hetkel piirkonna ümberlülitusi, et tagada elektrita majapidamistele vooluühendus esimesel võimalusel.

Enamik majapidamisi saab Jaotusvõrgu esialgsel hinnangul elektrivarustuse tagasi kesköö paiku. Siiski võib osade majapidamiste puhul võtta vooluühenduse taastamine kauem, sest kõikide tarbimiskohtade puhul ei ole võimalik ümberlülitamisi teostada. Et ka neile tarbijatele elektriühendus tagada, taaspingestab Jaotusvõrk Pääsküla alajaama jaotusseadmed, mis avarii käigus ei hävinenud. Selle tegemiseks on aga vaja eelnevalt teha remonttöid, mille kestuse osas on hetkel keeruline täpset prognoosi anda.

Jaotusvõrgu rikkebrigaadid teevad kõik endast sõltuva, et taastada elektriühendus esimesel võimalusel. Ettevõte palub vabandust kõigi tarbijate ees, kel vooluühendus rikke tõttu katkes.

Avarii tekitanud võrgurikke põhjuste selgitamisega veel tegeletakse. Põlengut avarii käigus ei tekkinud ja seetõttu on alajaama jaotusseadmed osaliselt kasutatavad.

Katriin Loorents
Eesti Energia jaeäri kommunikatsioonijuht
7152219
5157641