Iseteenindus

Eesti Energia augusti müügitulemused

28.09.2010
Eesti Energia müüs augustis 799 GWh elektrienergiat, mis on 12 protsenti rohkem võrreldes 2009. aasta augustiga.

Jaeklientidele Eestis, Lätis ja Leedus müüs Eesti Energia augustis 475 GWh elektrienergiat ehk 12 protsenti rohkem võrreldes eelmise aasta augustiga. Elektribörsidel ja elektri edasimüüjatele müüsime 324 GWh, mis on samuti 12 protsendi võrra rohkem kui mullu samal kuul.

Eesti jaeturu klientidele müüs Eesti Energia augustis, võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kolm protsenti rohkem elektrienergiat ehk kokku 404 GWh. Lätis langes müük 13 protsendi võrra, kokku müüdi Lätis 28 GWh elektrienergiat. Leedus kasvas elektrienergia jaemüük jõudsalt ja moodustas 43 GWh. Eelmisel aastal oli Eesti Energia jaemüük Leedus alla 1 GWh. 2010. aasta augusti kuu lõpu seisuga oli Eesti Energia Leedus 81 jaeklienti.

Augusti müügile mõjus positiivselt jätkuv tööstustoodangu mahu kasv Eestis ja majanduse taastumine.

Elektrienergia müüki on Eestis mõjutanud elektrituru reaalne avamine ja elektribörsi Nord Pool Spot Estlink hinnapiirkonna käivitumine alates 2010. aasta 1. aprillist. Leedu jaemüüki mõjutavad 2010. aastaks sõlmitud müügileping, BaltPool elektribörsi käivitamine seoses elektrituru avamisega 2010. aasta alguses ja uute jaeklientide lisandumine Leedu avatud elektriturul.

Elektrienergia keskmine müügihind Eesti suletud turul ilma võrguteenusteta oli augustis 483 krooni megavatt-tunni eest (kr/MWh). Keskmine baaselektrienergia hind Nord Pooli Estlink hinnapiirkonnas oli augustis keskmiselt 886 kr/MWh ning Nord Pooli Soome hinnapiirkonnas 676 kr/MWh. Kui välja arvata 24. augustil toimunud hinnahüpe Estlinki hinnapiirkonnas, olid Estlinki ja Soome piirkonna hinnad üldiselt võrdsed.

Eesti Energia tootis käesoleva aasta augustis 16 tuhat tonni (103 tuhat barrelit) vedelkütuseid, mis on ligi kaks korda rohkem kui möödunud aasta augustis. Tootmismahtude kasv on tingitud suuremast seadmete töösoleku ajast. Vedelkütuste müügihinda mõjutab läbi kütteõli maailmaturuhinna toornafta maailmaturuhind – augustis oli Brent toornafta keskmine hind 60,3 €/barrel, mis on ligi 18 protsenti rohkem võrreldes eelmise aasta augustiga.

Eesti Energia soojusenergia müük moodustas augustis 25 GWh, mis on 16 protsendi võrra vähem kui mullu samal kuul.

Marina Bachmann
pressiesindaja
Eesti Energia AS
Tel: 71 51 218
GSM: 56 456 600
[email protected]