Iseteenindus

Baltikumi suurim küünlatootja ostab Eesti Energialt tuuleenergiat

11.11.2011
Eesti Energia tütarfirma Enefit sõlmis Lätis esimese Rohelise Energia lepingu Baltikumi suurima küünlatootjaga Baltic Candles Ltd. Kuna ettevõtte tootmistehas tarbib nüüdsest ainult keskkonnasõbralikku tuuleenergiat, jääb aastas atmosfääri paiskamata pea 790 sõiduauto heitmekoguse jagu süsihappegaasi.

„Tuuleenergiat toodetakse Lätis veel väga väikeses koguses, mistõttu teadvustatakse seal tuult alternatiivse ja keskkonnasõbraliku energiaallikana tunduvalt vähem kui näiteks Eestis, kus tuuleenergiat toodetakse rohkem ja ka klientide teadlikkus on sellevõrra kõrgem. Enefiti Roheline Energia on ainus elektritoode Lätis, millega kliendid saavad osta 100% keskkonnasõbralikku energiat. Kuna ka lätlased soovivad üha enam tarbida keskkonnasõbralikke tooteid ja teenuseid, ei jää Baltic Candles kindlasti ainsaks Rohelise Energia elektrikliendiks Lätis," rääkis Aivar Tihane, Eesti Energia Läti ja Leedu turgude juht.

Taani päritolu ettevõtte Baltic Candles Ltd omanik ja juht Jens Thorup Thogersen sõnas, et esimesed Rohelise Energia märki kandvad küünlapartiid on juba Euroopa klientidele saadetud. „Küünlaid valmistame looduslikest materjalidest, meie tootmisprotsessid ja -tehnoloogiad on puhtad ja nüüd on puhas ka energia, mida kasutame. Baltic Candlesi küünlad kannavad juba Põhjamaade Luigemärki. Usume, et meie kliendid, kes hindavad puhast keskkonda ja head disaini, tervitavad ka Rohelise Energia märki, mis näitab, et meie tooted valmivad vaid tuuleenergiat kasutades," ütles Thogersen.

Kaheks aastaks sõlmitud lepinguga ostab Baltic Candles Enefitilt aasta jooksul 2500 MWh tuuleenergiat. Sellega jääb atmosfääri paiskamata pea 2800 tonni CO2, mis võrdub pea 790 auto süsihappegaasi heitekogusega.

Baltic Candles on suurim disainküünalde tootja Baltikumis ja üks suurimaid küünlatootjaid Euroopas. Ettevõtte tehas asub 70 kilomeetri kaugusel Riiast, Dobele linnas ja pea kogu tehases valmistatud toodang eksporditakse. Ettevõtte turustab oma tooteid üle Euroopa, kuid suurimat turuosa omatakse Põhjamaades. Baltic Candles oli üks esimesi ettevõtteid, kellele omistati tuntud keskkonnamärk Põhjamaade Luigemärk.

Eesti Energia ja Enefit garanteerivad kõigile Rohelise Energia klientidele, et nende tarbitud koguse ulatuses on igal aastal keskkonnasõbralikku taastuvat energiat toodetud. Klientidele antud lubadust kinnitab ka sõltumatu audiitorfirma audit.

Reimo Raja
Eesti Energia pressiesindaja
715 12 18
566 19 659