Iseteenindus

Alajaama katusele roninud poiss sai raskeid vigastusi

11.08.2011
Eile õhtul enne kella 19 juhtus Tartu vallas Lähte külas raske õnnetus 15-aastase poisiga, kes oli roninud Kaineli alajaama katusele.

Oletatavasti võttis poiss kinni alajaama tornis asuvatest isolaatoritest ja sai seetõttu tugeva elektrilöögi, mille tagajärjel seiskus hingamine. Kohale saabunud kiirabi suutis poisi hingamise taastada, praegu viibib kannatanu väga raskes seisundis intensiivraviosakonnas.

"See sündmus on perele ja lähedastele väga traagiline. Loodame väga, et poiss paraneb," kommenteeris kurba sündmust Eesti Energia Jaotusvõrgu juhataja Tarmo Mere. Ta rõhutas, et elektriobjektid ei ole mänguplatsid ega teismeliste ajaviitekohad ja neist tuleb suure kaarega eemale hoida. "Lapsevanemad peavad lastele ja noortele elektriohtudest rääkima, kuna hulljulge või asjatundmatu käitumine võib elektri puhul kaasa tuua väga tõsiseid tagajärgi," lisas ta.

Kaineli alajaama uksed olid lukustatud ja tähistatud hoiatavate elektriohumärkidega. Jaotusvõrk on algatanud sisemise uurimise juhtunu üksikasjade selgitamiseks.

Lisainfo elektriohutusest:
Kõiki elektriõnnetusi saab ennetada! »
Elektriohutuse meelespea täiskasvanutele (pdf) »

Marina Bachmann
pressiesindaja
Eesti Energia AS
Tel: 71 51 218
GSM: 56 456 600
marina.bachmann@energia.ee