Iseteenindus

Looduse Aasta Foto peaauhinna pälvis Argo Argeli töö „Õigel ajal õiges kohas"

02.05.2012
Tänavu 12. korda toimunud Looduse Aasta Foto 2012 konkursist võttis osa 1367 fotograafi enam kui 10 500 tööga. Auhinnagalal jagati välja 14 Tantsivat Hunti – 8 täiskasvanutele ning 3 noorte ja 3 laste vanuserühmas. Peaauhinna Suure Hundi tiitli pälvis Argo Argel foto „Õigel ajal õiges kohas" eest. Žürii esimehe Rein Marani sõnul nähti pildi juures lihtsust ja samas haruldast meeleolu tabamist. Otsus sündis üksmeeles. Zürii liige Tiit Leito iseloomustas võidutööd nii: "See on sisemise valgusega pilt". Kokku tunnustati 150 pilti, mida saab näha ka äsjailmunud albumis Loodusfoto Aastaraamat 2012.

Looduse Aasta Foto vastutav korraldaja, Looduse Omnibussi eestvedaja Jaan Riis sõnas: "Võistlus läks korda. Lõpuüritused koos EivØri ja Villu Veskiga olid rahvarohked ja südamlikud. Nii Tallinnas Estonia kontserdisaalis kui Jõhvi kontserdimajas. Hundid jagatud. Aastaraamat ja näitus valmis. Tänan kõiki fotograafe, žüriid, sõpru ja toetajaid."

Eripreemiad panid välja ka loodusfoto konkursi kaaskorraldajad Eesti Energia ja Nordea Pank.

Eesti Energia eripreemia parima energiaga pildi eest pälvis Priit Pent. Eesti Energia keskkonna arendusjuht Tõnis Meriste sõnas, et kõik konkursil osalenud loodusfotograafid olid taaskord väga head. „Nende huvi looduse vastu ning järjekindlus ja kannatlik meel oodata jäädvustamist väärivat erilist hetke annab meile, vaatajatele, imelise ja kordumatu võimaluse. Põhimõtteliselt saame me kõik iga hetk konkursitöid vaadates reisida läbi sadade ja sadade eriliste ning ainulaadsete loodushetkede," tunnustas Meriste fotograafide tööd. Eesti Energia ja Looduse Omnibussi koostöö sai alguse 2010. aastal. Ühiselt on viidud looduse head energiat ja kordumatut ilu eestimaalasteni nii Looduse Omnibussi retki ja loodusõhtuid toetades kui ka Looduse Aasta Foto konkurssi korraldades.

Nordea Panga eripreemia kõige põhjamaisema foto eest pälvis Kaupo Kikkas. „Selles fotos on jõudu, värskust ja põhjamaist kargust, mis on hingelähedane ka Nordeale kui suurele Põhjamaa pangale. Rõõm on tunnustada ja toetada nii pühendunud tegijaid. Sellistele inimestele ja nendega koos soovime meiegi pangana luua uusi võimalusi nii pangandusturul kui Eesti ühiskonnas laiemalt," kommenteeris konkurssi ja väljavalitud võidutööd Nordea panga juhatuse liige Andreas Laane. Nordea on toetanud Looduse Aasta Foto konkurssi alates 2002. aastast.

Pilte hindas žürii koosseisus Rein Maran (esimees), Arne Ader, Heiko Kruusi, Tiit Leito, Sandor Liive, Tiit Pääsuke, Tõnu Talpsep, Urmas Tartes ja Sirje Tooma.

Võistlust korraldavad Looduse Omnibuss, Eesti Energia ja Nordea Pank. Koostööpartneriteks on Canon, Overall Eesti, Fotoluks, Epson, Albion Reisid, Kunda Nordic Tsement, Kultuurkapital ja paljud teised.

Tunnustatud pilte saab näha Looduse Omnibussi kodulehel www.looduseomnibuss.ee.