Iseteenindus

Eesti Energia Tervisejooksu ja Tervisekõnni sari alustab kümnendat hooaega

02.04.2012
Eesti Energia Tervisejooksu ja Tervisekõnni sari alustab sel kevadel juba kümnendat hooaega. Jooksu- ja kõnnisõprade seas populaarne sari toob igal aastal Tallinna ja lähiümbruse terviseradadele tuhandeid jooksjaid ja kõndijaid. Eesti Energia ja Stamina Spordiklubi koostöös toimuva sarja esimene jooksuetapp toimub 2. mail Kadriorus ja kõnnietapp 3. mail Nõmmel.

Eesti Energia Spordiklubi juht Kristjan Jääts sõnab, et Tervisejooksu ja –kõnni sarja teeb eriliseks just see, et sarja võitjateks ei saa mitte kõige kiiremini raja läbinud, vaid kõige enam osaluskordi kogunud osalejad. "Pakume sarjaga just istuva kontoritöö tegijatele motivatsiooni tulla siseruumidest iganädalaselt õue terviserajale ja panna sellega alus regulaarsele tervisespordiharjumusele," selgitab ise aktiivselt sarjas osalev Kristjan Jääts.

Stamina Spordiklubi juhatuse liige Urmo Raiend sõnab, et põnevuse lisamiseks toimuvad ka sel aastal sarja etappidel erinevad üritused. "Näiteks iga kuu ühel etapil saab ka aja peale joosta, kord kuus toimub viktoriin. Kindlasti jätkame populaarsete teemaetappidega – seiklusspordi, orienteerumise või karnevali etappidega," tutvustab Raiend eelolevaid sündmusi.

Tervisespordi sari kestab maist septembrini ja koosneb 21 etapist Tallinnas ja selle lähistel asuvates metsades ja loodusparkides, kus joosta saab igal kolmapäeval ja kõndida igal neljapäeval. Tervisejooksule ootame osalema viieliikmelisi ja kõndima neljaliikmelisi tiime, joosta ja kõndida saab ka individuaalosalejana. Osalejaks saab ennast ja oma tiimi registreerida kogu sarja jooksul.

Sel aastal on mõlema sarja aktiivsematele osalejatele pannud väärtuslikud reisiauhinnad välja Viking Line. Tervisejooksu sarjas pretendeerivad peaauhinnale tiimid, kus vähemalt kolm liiget on enim kordi kohal käinud. Tervisekõnni sarjas peab punktide saamiseks etapil osalema neljast liikmest kaks. Sarja parimale tiimile kingib Viking Line eksklusiivse merereisi. Lisaks Viking Line auhindadele on sarja partneritelt ja toetajatelt tiimidele ja osalejatele muid auhindu ja meeneid, mida loositakse välja kogu hooaja vältel.

Eesti Energia koostöös Merko Ehituse ja Swedbankiga on rajanud üle Eesti terviseradade võrgustikku, et tagada kõigile eestimaalastele aastaringe tasuta liikumisharrastuse võimalus looduses. Tervisespordi sari on ellu kutsutud, et propageerida tervise eest hoolitsemist ning tutvustada terviseradade võimalusi. Eelmisel aastal võttis Tervisejooksu ja Tervisekõnni sarjast osa 2122 tervisespordisõpra. Üheskoos läbiti 133 520 kilomeetrit, mis on täpselt 3,33 tiiru ümber maakera.

Lisainfo:
Kristjan Jääts
Eesti Energia Spordiklubi
5136174
[email protected]