Iseteenindus

Tulevased mäemehed saavad Eesti Energia Kaevandustelt stipendiumid

17.05.2011
Täna, 17. mail annab Eesti Energia Kaevandused Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse mäetööde eriala parimatele õpilaste pidulikult üle järjekordsed stipendiumid. Igal aastal annab ettevõte stipendiumi viiele parimale mäetööde eriala õpilasele ja seda juba kolmandat aastat järjest, väärtustades ja toetades sellega mäemeeste järelkasvu.

Stipendiumid andis üle Eesti Energia Kaevanduste juhatuse esimees Veljo Aleksandrov, kes kinnitas, et kompetentse ning haritud järelkasvu vajadus on võtmeküsimus ettevõtte arenguplaanide ja jätkusutlikkuse tagamisel. "Eesti Energia Kaevandustes on käsil mitu suurt projekti - seniste kaevanduste sulgemine ning uute varude ettevalmistamine, sh Uus-Kiviõli kaevanduse rajamine. Ettevõte vajab noori võimekaid töötajaid, kes suudavad panustada põlevkivikaevandamise arengusse," ütles Veljo Aleksandrov.

Eesti Energia Kaevanduste personalijuht Anneki Teelahk sõnas, et kolm aastat tagasi jagati stipendiume esmakordselt – samal ajal sai ka taastatud mäetööde eriala õpetamine Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses. "Need noored mehed, kes kolm aastat tagasi said Eesti Energia Kaevanduste stipendiumi on tänavused lõpetajad. Loodetavasti, saavad juba käesoleval aastal just neist stipendiaatidest tublid kaevurid," ütles Anneki Teelahk.

Käesoleva aasta stipendiaatide hulgas on Aleksei Taranov, kes saab stipendiumi summas 320 eurot kolmandat aastat järjest. „Eelmised kaks aastat oli EE Kaevanduste stipendium mulle heaks motivatsiooniks. See annab ka kindlustunde, et häid mäemehi tõesti vajatakse. Olen olnud juba mitmeid kordi Kaevandustes praktikal ja olen oma elukutse valikuga rahul," ütles stipendiaat Aleksei Taranov. Teistkordselt saavad stipendiumi Pavel Sautner ja Artjom Penzjakov. Sergei Fomin ja Roman Matvejev on esmakordsed stipendiaadid.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse direktor Artur Seppern kinnitas, et huvi mäetööde eriala vastu on noorte seas olemas: „Mul on hea meel tõdeda, et iga aastaga on mäendust õppida soovijaid aina rohkem. Kui kolm aastat tagasi oli konkurss mäetööde erialale väike, siis viimasel aastal oli see meie õppeasutuses üks tugevamaid konkursse. Kindlasti on motivaatoriks ka Eesti Energia Kaevanduste stipendium ning stabiilne töökoht", kinnitas Artur Seppern.

Eesti Energia Kaevandused väljastab stipendiume nii Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse kui ka TTÜ Arengufondi kaudu Tallinna Tehnikaülikooli ja sh ka TTÜ Virumaa Kolledži tudengitele. 18. mail saavad Eesti Energia Kaevanduste stipendiumi TTÜ geotehnoloogia üliõpilased Erki Vagur ja Vladislav Bolmatov, TTÜ Virumaa Kolledži tootmistehnika ja tööstusettevõtluse üliõpilane Olesja Starodubtseva ning sama õppeasutuse energiatehnika eriala tudeng Artur Puzinas. Samal päeval saab energeetikateaduskonna doktorant Jaan Niitsoo Eesti Energialt Olev Liigi stipendiumi.

Lisainformatsioon:
Jelena Derbneva
Eesti Energia Kaevandused AS
kommunikatsiooni peaspetsialist
T: +372 336 4813
M: + 372 55 611 022
F: + 372 336 4803