Iseteenindus

Eesti Energia alustab avatud turu elektrimüüki 26. septembril

30.08.2012
Eesti Energia alustab avatud turu elektrilepingute sõlmimist 26. septembrist, mil avalikustatakse uued elektripaketid. Ettevõtte müügi ja teeninduse direktor Sten Argos soovitab klientidel sõlmida elektrileping juba oktoobris, sest novembrikuu lõpus ja detsembris võib müüjate juures pikki järjekordi esineda.

Argos usub, et pool kõigist elektrilepingutest sõlmitakse just internetis, kuna eestimaalased on harjunud e-asjaajamisega. „Internet on enamike eestimaalaste jaoks igapäeva lahutamatu osa – loendame end internetis, kasutame internetipankasid, e-arveid, teeme internetis sisseoste. Juba täna on iga teine Eesti Energia klient ka meie e-teeninduse kasutaja. Seda arvestades oleme kõikide meie kanalite jõulise arendamise juures teinud suurimad panused just e-teenindusele, kus kliendid saavad endale lepinguid sõlmida vaid paari hiireklikiga," rääkis Argos.

Lisaks lihtsale lepingute sõlmimise keskkonnale on Eesti Energia tõstnud ka oma e-teeninduse koormustaluvust. Kui varasemalt sai e-teenindust üheaegselt kasutada ligi 1000 klienti, siis septembrist on ettevõte valmis oma e-teeninduses üheaegselt teenindama ligi 1800 klienti. „Kuvame e-teeninduses klientidele jooksvaid sõnumeid koormuse kohta. Kui juhtubki, et e-teenindusse soovib korraga siseneda mitu tuhat klienti, annab süsteem klientidele hoiatuse. Loodame, et meie süsteemid töötavad sujuvalt ja tehnilisi tõrkeid esineb vähe. Hetkel anname süsteemidele viimast lihvi ja peagi alustame ka viimase testimisega," rääkis Argos e-teeninduse valmispanekust. Lisaks e-teenindusele, mis asub internetiaadressil www.energia.ee, saab lepinguid sõlmida ka klienditelefonil 1545, Eesti Energia büroodes ning Eesti Posti kontorites üle Eesti.

Klientidel, kes soovivad 1. jaanuarist 2013 elektrit osta elektrimüüjalt, tuleb leping sõlmida hiljemalt 10. detsembril 2012. Kliendid, kes sõlmivad lepingu 11. detsembril või pärast seda, tarbivad jaanuaris elektri üldteenust ning saavad enda valitud müüjalt elektrit osta 1. veebruarist 2013. „Lepingu sõlmimist ei tasuks jätta detsembrikuusse, sest siis võib kõigi müüjate juures olla suur tunglemine. Et rahuliku südamega uuele aastale vastu minna, võiks lepingu sõlmida oktoobrikuu jooksul või novembri alguses" soovitas Eesti Energia müügi- ja teenindusdirektor.

Eesti Energia prognoosib, et tänavu ning 2013. aasta jooksul sõlmib elektrilepingu ligikaudu kolmandik 650 000 elektrikliendist, kel on võimalik müüjat valida. Suuremat aktiivsust oodatakse suure elektritarbega klientide hulgas, kes kasutavad elektrit ka näiteks kütmisel.

Eliis Vennik
Eesti Energia
Pressiesindaja
715 12 18
57 830 756
eliis.vennik@energia.ee