Iseteenindus

Eesti Energia Tervisejooksu ja – kõnni sari kutsub osalema

04.04.2011
Rahva- ja tervisesportlaste seas populaarne Eesti Energia Tervisejooksu ja Tervisekõnni sari alustab taas hooaega. Tervisejooksu esimene etapp toimub juba 4. mail, kui Kadrioru pargis avatakse sarja üheksas hooaeg. Tervisekõnni esimene etapp ootab kõndima 5. mail Nõmmele. Sarja korraldajate Eesti Energia ja Stamina soov on pakkuda tervisespordi harrastajatele iganädalast sportlikku pingutust, mis oleks abiks regulaarse tervisespordi harjumuse kujundamisel.

Osalejaks saab ennast ja oma tiimi registreerida kogu sarja jooksul. Soodushinnaga registreerimine kestab veel vaid 10. aprillini.

"Tervisespordi sarjades kaasa lüües on meil hea võimalus oma tervise eest hoolitseda," sõnab Tervisejooksu ja –kõnni sarjas aktiivselt kaasa lööv Gerli Padar. "Kutsun kõiki tervisesportlasi maist septembrini igal nädalal terviseradadele, et üheskoos värskes õhus sportides head energiat koguda," innustab Gerli Padar aktiivselt jooksu- ja kõnnisarjast osa võtma.

Tervisespordi sari kestab maist septembrini ja koosneb 21 etapist Tallinnas ja selle lähistel asuvates metsades ja loodusparkides, kus joosta saab igal kolmapäeval ja kõndida igal neljapäeval. Tervisejooksule ootame osalema viieliikmelisi ja kõndima neljaliikmelisi tiime, joosta ja kõndida saab ka individuaalosalejana. Põnevust lisavad karnevali ja seiklusspordi sugemetega teemaetapid.

Ka sel aastal on mõlema sarja aktiivsematele osalejatele pannud väärtuslikud reisiauhinnad välja Tallink. Tervisejooksu sarjas pretendeerivad peaauhinnale tiimid, kus vähemalt kolm liiget on enim kordi kohal käinud. Tervisekõnni sarjas peab punktide saamiseks etapil osalema neljast liikmest kaks. Lisaks peaauhinnale on sarja partneritelt ja toetajatelt tiimidele ja osalejatele muid auhindu ja meeneid, mida loositakse välja kogu hooaja vältel.

Eesti Energia koostöös Merko Ehituse ja Swedbankiga on rajanud üle Eesti terviseradade võrgustikku, et tagada kõigile eestimaalastele aastaringe tasuta liikumisharrastuse võimalus looduses. Tervisespordi sari on ellu kutsutud, et propageerida tervise eest hoolitsemist ning tutvustada terviseradade võimalusi. Eelmisel aastal osales Tervisejooksu ja Tervisekõnni sarjas 423 jooksu- ja kõnnitiimi kokku üle 2100 osalejaga., kes läbisid ürituse raames 129 856 kilomeetrit.

Korraldajad ning tervisejooksu ja tervisekõnni toetajad loodavad, et kõik eelmistel aastatel osalenud tulevad ka sel aastal head tervisespordi energiat koguma. Kindlasti on oodatud ka uued jooksu, kõnni ning looduses liikumise sõbrad. Tule ja saa osa tervisespordi energiast!