Iseteenindus

2010. aasta parimad võrguehitised asuvad Viljandi- ja Tartumaal

18.03.2011

Täna kuulutas Jaotusvõrk koostöös Eesti Elektritööde Ettevõtjate Liiduga (EETEL) välja Aasta Elektrivõrguehitis 2010 konkursi võitjad.

Tunnustust parimatele elektrivõrgu ehitusobjektidele jagatakse kahes kategoorias: piirkonna- ja jaotusalajaamad ning kesk- ja madalpinge ehitusobjektid.

"Soovime tunnustusega tähelepanu juhtida kõrgeid kvaliteedinõudeid seadvale ja suurt professionaalsust nõudvale tööle - peavad ju elektrivõrgu ehitusobjektid vastu pidama vähemalt 40 aastat," selgitas konkursi mõtet Jaotusvõrgu võrguhalduse osakonna juhataja Innar Kaasik ja lisas, et tunnustamisest on kavas kujundada iga-aastane traditsioon.

Piirkonna- ja jaotusalajaamade kategoorias hindas žürii võidutööks Empoweri läbiviidud Viljandi alajaama 35 kV jaotusseadme ehituse, mis parandas oluliselt Viljandi kesklinna, Nuia, Mustla ja Sürgavere piirkonna elektrivõrgu töökindlust.

Kesk- ja madalpinge ehitusobjektide kategoorias kuulutati võidutööks Tartumaal asuva Valguta kooli alajaama piirkonna elektrivõrgu ümberehitus, mille teostas Pental Elekter. Töö käigus paigaldati 2 uut alajaama ning rajati 2,3 kilomeetrit maakaabelliini, mille tulemusena paranes piirkonna elektrivõrgu pinge ja varustuskindlus. Kaasik lisas, et žürii pööras kvaliteeti hinnates tähelepanu ka maadeomanike rahulolule ja ehituse järgselt teostatud heakorratöödele, mille osas oli Pental Elektri projekt eeskujulik.

Jaotusvõrgu ja EETELi koostöös toimuv elektrivõrguehitiste konkurss toimus sel aastal esimest korda, tunnustamist on kavas jätkata iga-aastase traditsioonina. Täna toimuval auhindamisel antakse võitjatele üle sümboolne klaasist isolaator, millel on kujutatud elektrivõrku.

Marina Bachmann
pressiesindaja
Eesti Energia AS
Tel: 71 51 218
GSM: 56 456 600
marina.bachmann@energia.ee