Iseteenindus

Alajaamas juhtus õnnetus kõrvalise isikuga

30.08.2010
Eile õhtul kell 20.30 toimus Tallinnas Nõmme linnaosas Kalda tänaval asuvas alajaamas õnnetus, kui lukustatud ja ohumärkidega tähistatud alajaama tunginud kõrvaline isik hukkus seadmetest saadud elektrilöögist. Sündmuskohalt saadud esialgse info kohaselt oli tõenäoliselt tegemist metallivarguse katsega. Juhtunu asjaolusid uurib politsei.

„Meil on juhtunu pärast väga kahju. Sündmuskohalt leitud tööriistad ja seadmetele tehtud vigastused viitavad sellele, et õnnetus juhtus tõenäoliselt metallivarguse käigus. Paraku on viimasel ajal alajaamadesse sissemurdmiste arv Tallinnas ja Harjumaal oluliselt kasvanud. Ainuüksi möödunud nädalavahetusel toimus pealinna alajaamadest kaks metallivargust," ütles Eesti Energia Jaotusvõrgu juhataja Tarmo Mere. „Alajaamade rüüstajad põhjustavad üha rohkem ohtlikke olukordi nii endile kui ka rüüstatud paikadesse sattuvatele lastele. Seoses sellega palume inimestel anda meile teada alajaamade läheduses väljastpoolt tööaega pimedas ja erariietes toimetavatest isikutest vihjetelefonil 716 8168," lisas Mere.

Elektriseadmete vargused alajaamadest on sagenenud suvekuudel. Harjumaal on kolme viimase kuu jooksul toimunud 26 vargust ja Tallinnas 17 ning nendega tekitatud kahju Eesti Energia Jaotusvõrgule ulatub ligi 2,5 miljoni kroonini. Lisaks tekitavad vargused kahju klientidele, kuna tihtilugu saab varguste tulemusel häiritud ka nende elektrivarustus, tekivad ülepinged ning hävib olmeelektroonika või muud tootmisseadmed.

Kõigi Eesti Energia alajaamade uksed on lukustatud ning nendel on sisenemiskeeldu ja ohtu tähistavad märgid. Palume kõigil inimestel hoiduda alajaamadele lähenemisest ja nendesse sisenemisest, kuna see on eluohtlik. Alajaamade lahtimurtud ustest palume teada anda Eesti Energia rikketelefonil 1343.

Marina Bachmann
pressiesindaja
Eesti Energia AS
Tel: 71 51 218
GSM: 56 456 600
[email protected]