Iseteenindus

Eesti Energia ja Euroopa Investeerimispank sõlmivad 150 miljoni euro suuruse laenulepingu

25.05.2009
Täna, 25. mail kirjutavad Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive, finantsdirektor Margus Kaasik ning Euroopa Investeerimispanga (EIB) asepresident Eva Srejber alla 150 miljoni eurosele laenulepingule. Laenuleping aitab kaasa Eesti Energia investeerimisprogrammi elluviimisele.

Eesti Energia finantseerib laenukapitali abil kolmeaastast investeerimisprogrammi, mille eesmärgiks on Eesti elektrivõrkude moderniseerimine ja arendamine. „Elektrivõrgud on Eesti Energia investeerimisprioriteet olnud läbi aastate, sest tehtud investeeringud tagavad suurema töökindluse ja efektiivsuse ning parema elektriteenuse kvaliteedi igale Eesti elanikule", sõnas Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive ettevõtte investeerimisotsuseid kommenteerides. Elektrivõrkudesse tehtavate investeeringute rahastamine toetab ka Euroopa Liidu ühist eesmärki, milleks on sisemise energiavarustuse mitmekesistamine ja kindlustamine, ning edendab Eesti Energia rolli Balti elektriturul.

Eesti Energia finantsjuhi Margus Kaasiku sõnul tegutseb Eesti Energia kapitalimahukas äris ning kõiki vajalikke investeeringuid ei saa finantseerida energiaettevõtte omavahenditest. „Eesti Energia teenis möödunud majandusaastal 1,4 miljardit krooni puhaskasumit ning tugevad finantstulemused lubavad meil sõlmida antud laenulepingut hädavajalike investeeringute finantseerimiseks. Iga täiendav kasumikroon võimaldab meil pangalaenude abiga Eesti energeetikasse investeerida neli krooni", selgitas Kaasik.

2008/2009. majandusaastal investeeris Eesti Energia 3,5 miljardit krooni. Suurima osa kogu investeerimismahust ehk 2,2 miljardit krooni suunati Eesti elektrivõrkudesse. Eesti Energia investeeringute kogumaht oli möödunud majandusaastal viimase kuue aasta suurim ning 32 protsendi võrra suurem kui 2007/2008. majandusaastal.

Euroopa Investeerimispank on varem toetanud Eesti energiatõhususe valdkonda, andes 2004. aastal Eesti Energiale rahalisi vahendeid ülekandevõrkude taastamiseks ja laiendamiseks. Eesti Energia ja Euroopa Investeerimispanga koostöö on oluline ka Eesti ja Baltimaade stabiilse energiavarustuse tagamise seisukohast.

Marina Bachmann
pressiesindaja
Eesti Energia AS
Tel: +372 71 51 218
GSM: + 372 56 456 600
[email protected]
http://www.energia.ee/press