Iseteenindus

Eesti Energia pälvis Keskkonnaministeeriumi tunnustuse

05.12.2007

Täna, 5. detsembril pälvis Eesti Energia Keskkonnaministeeriumi poolt korraldatud konkursi Aasta Keskkonnategu 2007 tunnustuse aasta keskkonnategija kategoorias. Ühtlasi valiti Eesti Energia 20. jaanuaril 2008 toimuva Euroopa keskkonnaalase konkursi kandidaadiks.

Eesti Energia keskkonnajuhi Tõnis Meriste sõnul on ettevõttel tunnustuse üle väga hea meel. “Oleme juba aastaid pannud väga suurt rõhku pidevale ja süstematiseeritud keskkonnahoiule. Eesti Energia kontserni ettevõtetes järgitakse ühtseid keskkonnahoiu põhimõtteid, mille eesmärgiks on minimiseerida energia tootmise ning ülekandega paratamatult kaasnevaid negatiivseid keskkonnamõjusid," rääkis Meriste.

Keskkonnaministeeriumi teate kohaselt on muljetavaldav kõik see, mida ettevõte teeb kontserni tasemel keskkonnasõbralikkuse taseme tõstmiseks. Ühtlasi kasutatakse Eesti Energia tütarettevõttes AS Narva Elektrijaamad kaasaegset keevkihtpõletuse tehnoloogiat, millega toodetud elekter on oluliselt puhtam vana tehnoloogiaga toodetud elektrist.

Tänavu ühendas Keskkonnaministeerium kaks keskkonnaalast konkurssi – "Keskkonnasõbralike Ettevõtete TIPP" ja "Aasta Keskkonnategu" ning konkursi nimeks jäi seni avalikkuses suuremat tähelepanu pälvinud konkursi nimi - „Aasta Keskkonnategu“.

Aasta Keskkonnateo valimisega tahab Keskkonnaministeerium tunnustada viimase aasta jooksul keskkonnakaitse, teavituse ja teadlikkuse valdkonnas sooritatud erilisi või positiivseid tegusid ning lisaks selgitada välja ka kõige keskkonnasõbralikumad ja -teadlikumad organisatsioonid. Samuti on konkursi eesmärk tõsta inimeste teadlikkust ja panna neid märkama meie ümber keskkonna heaks tehtavat.

Lisainformatsioon:
Maris Jakobson
Keskkonnaministeeriumi avalike suhte osakonna spetsialist
6262 809, 556 19514
maris.jakobson@envir.ee

Iveri Marukashvili
Eesti Energia AS
Pressiesindaja
Tel.: 71 51 218
GSM: 53 411 813
e-post: iveri.marukashvili@energia.ee