Iseteenindus

Uue võimalusena saab KÕU tellida koju

03.12.2007

Alates sellest nädalast, käivitas Eesti Energia kontserni kuuluv Televõrgu AS uue teenuse “Telli KÕU koju,” mille raames toimetatakse kliendile KÕU internetiseade otse soovitud aadressile ja kokkulepitud ajal. Teenus võimaldab soetada endale KÕU klienditeenindusbüroo asukohast sõltumata ning alustada KÕU levialas surfamist mugavalt kodus või tööl arvuti tagant lahkumata. Internetiseadme kättetoimetamine on kliendile tasuta.

KÕU projektijuhi Artur Teesalu sõnul on Televõrk koostöös Eesti Postiga töötanud välja lahenduse, mille järgi viiakse seade ning leping kulleriga kliendile sobival ajal. „Kliendil tuleb allkirjastada leping ning seejärel on ta seadme omanik. KÕU seadet saab klient hakata reeglina kasutada hiljemalt ühe päeva pärast, kui info allkirjastatud lepingust on jõudnud meieni, ” selgitas uue teenuse kasutamise põhimõtteid Teesalu. Seadme eest tasumiseks on kliendil aega kaks nädalat.

KÕU kodulehele on lisatud valik “Telli Kõu koju.” Kliendil ei ole seadme saamiseks vaja muud kui täita tellimisvorm, mis avaneb klikkides kodulehel antud valikule.

Samuti saab tellimust esitada telefoni teel numbrile 71 50 755, kus kliendiga sobiv kohaletoiemtamise aeg kokku lepitakse.

Lisaks sidevõrgu rajamisel algselt investeeritud 50 miljonile kroonile, investeerib Televõrk võrgulaienduste teostamiseks veel 30 miljonit krooni. Tehtava lisainvesteeringuga suurendab Televõrk veel selle aasta lõpuks sidevõrgu jõudlust ja võimaldab teenuse kasutamist kuni 25 000 kliendile. Tänaseks on KÕU laienduste põhiosa Eestisse saabunud ning käivad paigaldustööd.

Peale sidevõrgu üldise jõudluse suurendamise kogu Eestis on arvestatud ka KÕU kasutajate soovidega Saaremaal ja Hiiumaal, kus interneti kättesaadavus ja kvaliteet paranevad plaanitud täiendustega märgatavalt. Televõrk paigaldab saartele uusi tugijaamu ja tõstab magistraalsideühenduste jõudlust. Lisaks saartele on kavas raadiovõrgu katvust parendada kindlasti ka Lõuna-Eestis. Uute tugijaamade lisamisel väheneb olemasolevate tugijaamade koormus ja sellest tulenevalt suurenevad sidekiirused. Rohkem kui pooltes tugijaamadest võtetakse kasutusele mitu raadiokandesagedust, mis lubab suurendada raadiovõrgu jõudlust 2,5 korda.

KÕU on mobiilne internet, mis on mõeldud kasutamiseks kohtades, kus internetti pole seni olnud, või inimestele, kellel on liikuva eluviisi tõttu oluline interneti kättesaadavus üle Eesti erinevates kohtades ning ka ühest punktist teise sõites. KÕU interneti kasutamiseks pakub Eesti Energia kodu- ja mobiilset seadet. Täna katavad 98% Eestist KÕU teenusega 95 tugijaama.

Lisainfrmatsioon:
Iveri Marukashvili
Eesti Energia AS
Pressiesindaja
Tel.: 71 51 218
GSM: 53 411 813
e-post: [email protected]
http://www.kou.ee