Iseteenindus

Standard & Poor's muutis Eesti Energia krediidireitingu väljavaadet

28.08.2007

Rahvusvaheline krediidireitingufirma Standard & Poor’s Ratings Services muutis eile, 27. augustil Eesti Energia krediidireitingu väljavaate stabiilselt negatiivseks. Samas jättis Standard & Poor's Eesti Energia pikaajalise krediidireitingu A- tasemele.

Reitinguagentuuri hinnangu kohaselt on krediidireitingu väljavaate muutmine tingitud peamiselt võimalikust investeeringust Leetu rajatavasse tuumaelektrijaama. Krediidireiting võib agentuuri hinnangul alaneda, kui planeeritavasse tuumajaama tehtavad kontserni investeeringute mahud ja mõju on selgunud.

Eesti Energia finantsdirektor Margus Kaasik ütles, et tuumajaama investeerimisel on kahtlemata oluline mõju Eesti Energia finantsseisundile, kuid seda mõju on veel väga vara hinnata, sest tuumajaama projekt on nii varases staadiumis ja olulised projekti realiseerimise tingimused pole veel selgunud. Eesti Energia arvestab ka tulevikus investeeringute tegemisel sellega, et krediidireiting püsiks sellisel tasemel, mis tagaks piisava finantspaindlikkuse.

Eesti Energia sai esimese krediidireitingu 2002. a juuli alguses. Siis andsid reitinguagentuurid Moody’s Investor Service ja Standard & Poor’s Eesti Energiale pikaajaliste võlakohustuste reitinguks vastavalt Baa1 ja A-. Viimane muutus Eesti Energia krediidireitingus toimus eelmise aasta 10. märtsil, kui Moody’s tõstis krediidireitingu A1 tasemele.

Lisainformatsioon:
Iveri Marukashvili
Eesti Energia AS
Pressiesindaja
Tel.: 71 51 218
GSM: 53 411 813
e-post: [email protected]