Iseteenindus

Eesti Energia kutsub arutlema taastuvenergia võimaluste üle

13.06.2007

Homme, 14.juunil toimuval Taastuvenergia foorumil käsitletakse taastuvenergia tulevikuvõimalusi ning nende mõju Eesti elektrisüsteemile tervikuna.

“Euroopal on ambitsioonikas eesmärk, et aastal 2020 oleks viiendik tarbitavast energiast pärit taastuvatest allikatest. Seda eesmärki saab saavutada üksnes koostöös teadlaste ja energiaettevõtetega, et otsida ning rakendada senisest tõhusamaid taastuvenergia allikaid,” sõnas Eesti Energia keskkonnajuht Tõnis Meriste. “Näiteks on meil küll tuult, kuid tuulikute piiramatut kasutuselevõttu takistab nende tootmise sõltumine ilmastikutingimustest. Tuuleenergia kõrval tuleb arendada ka biokütuse tootmist ning otsida muid taastuvenergia võimalusi, ” lisas Meriste.

Foorumi avasõna on Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liivelt ning taastuvenergia hetkeseisust ja tulevikust Eestis räägib Eesti Tuuleenergia Assotsiatsiooni tegevjuht Jaan Tepp. Põhivõrgu varahaldusjuht Kalle Kilk tutvustab võimalusi, kuidas taastuvenergia tootjad saavad tagada püsivaid võimsusi.

Diskussioonipaneelis arutlevad taastuvenergia võimaluste üle Jaan Tepp, Kalle Kilk, Eesti Energia keskkonnajuht Tõnis Meriste, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energeetikaosakonna juhataja Einari Kisel, ettevõtte Nelja Energia arendusjuht Hannes Agabus ning põllumajandusministeeriumi taimekasvatussaaduste büroo peaspetsialist Einar Kikkas.

Eesti Energia foorumite seeria eesmärgiks on tekitada ühiskonnas temaatilist mõttevahetust energeetika valdkonna aktuaalsete teemade üle.

Taastuvenergia foorum toimub Rahvusraamatukogu väikeses saalis algusega kl 8.30 ning lõpeb orienteeruvalt kl 11.

Iveri Marukashvili
Eesti Energia AS kommunikatsioonispetsialist
Tel.: 71 51 218
GSM: 53 411 813
e-post: iveri.marukashvili@energia.ee