Iseteenindus

Eesti Energia osalusega terviseradade projekt korraldab hooaja lõpuürituse Kõrvemaal

30.03.2005

Laupäeval, 2. aprillil algab suur üldrahvalik suusamatk Kõrvemaa kõigist neljast suusakeskusest. Kell 11.00 alustab olümpiavõitja ja maailmameister Andrus Veerpalu matka Kõrvemaa suusakeskusest Valgehobusemäele, kell 11.40 liituvad elektriraudteega tulijad Andrus Veerpaluga Aegviidu raudeejaama juures. samal ajal, kell 11.40 alustab Jaak Mae Valgehobusemäe koduradadelt matka Jäneda–Aegviidu suunale. Orienteeruvalt kell 12.30 toimub mõlema suusagrupi kohtumine ja uute sõitjate liitumine Jänedal, kus on võimalikud ka matkajuhtide vahetused. Suusamatkaga saab liituda igas mainitud alguspunktis, liitumispaigast sõltub ka raja distants - matka pikkuseks on 16 kuni 55 km. Jänedal ning Kõrvemaa suusakeskustes saab laenutada suuski, samuti osta suppi ning käia matka järgselt saunas.

"Oleme sel hooajal saanud koos Hansapanga ja Merkoga valmis hulga uuendatud üldkasutatavaid terviseradasid, mis on nüüd juba mõnda aega olnud kõigile kasutamiseks avatud. Valminud radadega on mitmetes Eesti piirkondades loodud laiemad võimalused värskes õhus tegutsemiseks sõltumata kella- ja aastaajast,” kommenteeris ettevõtmist Eesti Energia finantsdirektor Sandor Liive.

Laupäevase ürituse jaoks on Kõrvemaal veel piisavalt lund ja ettevalmistatud mõnus suusarada. Kõigile osalejatele antakse kaasa raja kaart, matka käigus pakutakse ka kuuma jooki. Üritusele viib kohale rong Tallinnast Aegviitu (kell 10.10). Elektriraudtee viib kõik suuskadega reisijad kohale vaid 9 krooni eest. Rong tagasi Tallinna väljub kell 13.30 ja kell 15.40. Üleliigse varustuse võib jätta Aegviidu raudteejaama pakihoidu (kuni kl 16.00).

Eesti Energia, Merko ja Hansapank algatasid 2004 aasta sügisel Eesti Terviseradade programmi, mille raames uuendatakse erinevaid vabaõhu terviseradasid üle Eesti. Sel hooajal on saanud uued valgustatud rajaosad Pirita terviserada ja lisavalgustuse Nõmme suusarada Tallinnas, Pärnumaal on Jõulumäe Tervisekeskuses valminud Eesti Terviseradade liikumise raames keskuse üldplaneering, ehitatud välja 3 kilomeetrit uut valgustust, samuti sai täiendatud keskuse rajahooldustehnikat. Tartus valmis programmi raames lisaks Eesti Põlevkivi ja Elektriteenuste toetusel ka Supilinna Spordipargi valgustus.

Lisainformatsioon:
Helen Sabrak
Eesti Energia pressiesindaja
Tel: (+372) 71 52 255
GSM: (+372) 56 625 888
e-post: [email protected]