Iseteenindus

1. märtsil hakkas kehtima uus elektrihind

01.03.2005

Möödunud aasta detsembri alguses Eesti Energia poolt avalikustatud uute tariifide kohaselt tõuseb elektrihind klientidele keskmiselt 10%. Koduklientidele muutub elektrihind keskmiselt 14%. Hinnatõus äriklientidele saab olema keskmiselt 3-8%. Koos uute hindade kehtestamisega muutuvad Eesti Energia klientidele ka hinnapaketid. Kolmapäeval, 2. märtsil avaldab Eesti Energia juba varem avalikkusele tutvustatud uued hinnapaketid ning kogu tariifivahetusega seonduva olulise info veelkord Postimehe ja Eesti Päevalehe vahel ning reedel venekeelsena Molodjož Estoni vahel ilmuvas erilehes.

Nagu varasematelgi hinnamuutustel, vahetab Eesti Energia ka sel korral klientide kehtivad hinnapaketid uute sarnaste vastu, nii et klient, kelle elektritarbimine on viimasel ajal sarnasel tasemel olnud, ei pea paketi määramise osas ise midagi tegema. Uued hinnapaketid on koostatud arvestades endiste hinnapakettide järjepidevust ja loogikat. Eesti Energia saadab hiljemalt märtsi esimesel poolel klientidele kirja infoga uue hinnapaketi kohta.

Uute pakettide jõustumisel kaob ära varem kehtinud 5-kroonine kuutasu ja selle asemele ei teki väiketarbijatele kohustuslikku ampritasu. Kliendil säilib võimalus kasutada ainult kilovatt-tunni põhiseid pakette, milledest kõige levinumad on Kodu 1 ja Kodu 2 (varasemate nimedega 1M ja 2M).
Esimesed uute hindade põhised elektriarved märtsis tarbitud elektri eest jõuavad klientideni aprillis.

Tariifivahetuse perioodil on kõikide klientide ainsaks kohustuseks teatada Eesti Energiale oma elektrinäit. Seda saab teha kuni 6. märtsini kasutades ühte järgnevatest võimalustest: e-teenus internetis, SMS lühinumbrile 1545, kodulehekülg www.energia.ee, e-kiri aadressile [email protected], näidutelefon 800 4545 (lauatelefonilt), tariifitelefon 1546, klienditelefon 1545, valikmenüü nr 1 ning näidukaart. Eesti Energia soovitab klientidel kasutada ooteaegade vältimiseks mobiilseid, iseteenindavaid ja e-kanaleid.
Teatada tuleb ka suvila ja teiste mitte-alaliste majapidamiste näit.

Kogu hinnamuutusega seonduva kohta saab infot Eesti Energia kodulehelt www.energia.ee, tariifitelefonilt 1546 ning Eesti Energia klienditeenindustest.