Iseteenindus

Põhivõrgu liinid saavad järk-järgult pinge tagasi

09.01.2005

Kell 13.00 oli 19-st pingeta olnud 110-330 kV liinist pooled taaspingestamiseks valmis. Põhivõrgu toide oli taastatud Võru ja Ruusmäe vahel, Sindi ja Kabli vahel, lähema poole tunni jooksul pingestatakse Viljandi ja Kilingi-Nõmme vaheline lõik ning voolu saab tagasi Põltsamaa. Mõne minuti eest said voolu tagasi Muhu ja Orissaare.

Kui on suudetud pingestada Põhivõrgu liinid, annab see ka kesk- ja madalpinges paljudele tarbijatele voolu tagasi. Keskpinge liinidel on samuti palju liinivigastusi, millega tegeletakse jätkuvalt neis piirkondades, kus 110-330 kV liinid pinge all on.

Liinidele langenud puudest ja katkistest liinidest palume teatada telefoni lühinumbril 1343 või teavitada kohalikku elektrivõrku. Riketest teavitamine võib olla raskendatud, kuna rikete telefon on üle koormatud. Seetõttu palume eelkõige infot keerulisematest riketest, liinidele langenud puudest ja katkistest liinidest. Kuna torm ei vaibu veel lähitundidel, võibelektrikatkestuste ulatus laieneda.

Lätis on endiselt toiteta 30-40% tarbijatest ja vahepeal sai Valmiera ümbrus elektrit ainult Eestist. Praeguseks on Valmiera toidetud ka Lätist. Rootsis oli täna kell 11.00 elektrita kokku juba 411 000 tarbijat, tormi tõttu on suletud ka Ringhals’i ja Barsebäck’i tuumaelektrijaamad.


Järgmine pressiteade elektrikatkestuste kohta orienteeruvalt kell 14.20


Kaie Saar
Jaotusvõrgu kommunikatsioonijuht
Eesti Energia AS
7154340, 51 77 185
[email protected]

NB! Info katkestuste kohta oodatud meiliaadressil [email protected]