Iseteenindus

Energiasäästprojektide konkursil osalenud tööd annavad reaalse energiasäästu

12.03.2003

“Korraldasime konkursi toetamaks valitsusväliste mittetulunduslike organisatsioonide ja sihtasutuste energiasäästu edendamiseks suunatud projekte Eestis,” ütles EE keskkonnajuht Valdur Lahtvee. “Projektide läbiviimisel omafinantseeringut ei nõutud, mis andis osalejatele võimaluse pakkuda just neid tegevusi, mida nad energiasäästu edendamisel otstarbekaks pidasid”. Tema sõnul on valitud projektid suunatud koolilaste harimisele, aga läbi järgneva praktilise tegevuse annavad ka reaalse energiasäästu.

Valiku langetamisel hinnati kuivõrd projektides esitatud tegevused arendavad ja propageerivad uuenduslikke energiasäästumeetmeid, aitavad kaasa energiasäästu teabe levimisele ja inimeste teadlikkuse tõstmisele, ärgitavad avalikkust energiasäästumeetmeid rakendama ja annavad ka reaalse energiasäästu.

Hindamise tulemusena otsustati toetada MTÜ Eesti Rohelise Liikumise projekti “Elektrisäästmisepropageerimine kooliõpilaste hulgas” 51 000.- krooniga ja MTÜ Ökokratt projekti “Energiasäästlik majapidamine – mäng “ 46 020.- krooniga.

Konkursi võitjatega sõlmib Eesti Energia keskkonnaosakond lepingud projekti rahastamiseks k.a. märtsikuu jooksul.

Projekti konkursi tulemustega saab tutvuda koduleheküljel www.roheline.energia.ee


Lisainformatsioon:

Valdur Lahtvee
EE Keskkonnajuht
Tel. 071 52 350

Riina Vändre
EE pressiesindaja
Tel. 071 52 255