Iseteenindus

Eesti Energia avas Baltimaade võimsaima, Aulepa tuulepargi

16.06.2009
Täna, 16. juunil avati Läänemaal, Noarootsi vallas pidulikult Baltimaade võimsaim, Aulepa tuulepark.

„Aulepa tuulepark on Eesti Energia suurim investeering taastuvenergeetika arendamisse. Taastuvenergeetika projektide arendamise kaudu vähendame energeetikasektori keskkonnamõju ning Aulepa tuulepargi valmimine on suur samm keskkonnasäästliku ja vastutustundliku energiatootmise poole“, sõnas Sandor Liive. Liive sõnul toetab Aulepa tuulepargi valmimine ka Eesti Energia tootmisstrateegiat, mille üks peamistest eesmärkidest on energiatootmise keskkonnasõbralikumaks muutmine.

Eesti Energia Taastuvenergia ettevõtte direktori Ando Leppimani sõnul soodustavad karmistuvad keskkonnanõuded ja EL kliimapoliitika taastuvatest allikatest toodetud energia kasutuselevõttu. „Tänu Aulepa tuulepargile saame pakkuda Eesti Energia klientidele loodussäästlikult toodetud elektrit ja hoiame aastas ligi 120 000 tonni süsihappegaasi õhkupaiskamise”, lisas Leppiman.

Vastvalminud tuulepargi võimsus on 39 megavatti (MW). Tuulepargis on 13 tuulikut, iga tuuliku elektritootmise võimsus on 3 MW. Aulepa tuulepargi juhatuse liige ja projektijuht Sven Aasa nimetas tuulepargi valmimisprotsessi ladusaks ja hindas kõrgelt kõikide osapoolte koostööd: „Möödunud aasta jaanuaris alanud tuulepargi rajamistööd on kulgenud tõrgeteta“.

Aulepa tuulepargi aastane toodang on ca 100 gigavatt-tundi (GWh) ehk 1,3 protsenti elektri lõpptarbimisest Eestis. Nii palju elektrit vajab aastas umbes 35 000 Eesti peret. Projekti kogumaksumuseks on ligi 900 miljonit krooni ja selle rahastamine toimus Eesti Energia omavahenditest. Ehitustööde peatöövõtjaks oli Soome tuulikutootja Winwind OY. Marina Bachmann
pressiesindaja
Eesti Energia AS
Tel.: 51 71 218
GSM: 56 456 600
[email protected]
http://www.energia.ee/press/