Iseteenindus

Energiafoorumil arutletakse Eesti energeetika aktuaalsete teemade üle

08.05.2009
Täna, 8. mail toimub Tallinna Lauluväljaku klaassaalis iga-kevadiseks traditsiooniks saanud Eesti Energia Energiafoorum. Foorumil tutvustatakse Eesti energeetika arengut ja potentsiaali ning arutletakse aktuaalsete teemade üle.

70 aastat tagasi, 8. mail kirjutas president Konstantin Päts alla dokumendile, millega loodi AS Elektrikeskus. „Täna tähistame Eesti Energia 70. sünnipäeva. See on soliidne vanus ettevõtte jaoks, meil on tugev vundament“, sõnas Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive. „Praegu oleme suurte muutuste keerises ning täna ja lähitulevikus tehtud otsustest sõltub Eesti energeetika tulevik“, rääkis Liive energiaettevõtte väljakutsetest.

Energiafoorum toimub juba viiendat korda ning osalema oodatakse kõiki energeetika huvilisi. Energiafoorumi avab Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive ning energiaettevõtte tegevust ja tulevikuväljavaateid tutvustavad energiaettevõtte juhatuse liikmed. Eesti Energia juhatuse liige jaeäri valdkonnas Margus Rink tutvustab energiaettevõtte tegevust ja plaane Eestis. Eesti kohalike vedelkütuste tootmise potentsiaalist räägib Harri Mikk, Eesti Energia juhatuse liige kütuste valdkonnas. Eesti Energia tootmisportfelli mitmekesistamisest räägib Eesti Energia juhatuse liige Raine Pajo ja toimiva elektrituru loomisest ja riikidevaheliste elektriühenduste arendamise seisust annab ülevaate Põhivõrgu juhatuse esimees Lembit Vali.

Traditsiooniliselt korraldatakse Eesti Energia sünnipäeva ajal ka Energianädalat. Eesti Energia juubeliaasta Energianädala raames toimuvad mitmed üritused, mille eesmärgiks on väärtustada energeetikat, pöörata avalikkuse tähelepanu ning äratada noorte huvi energeetika vastu.

Energianädala raames viib 8. mail kahepäevane Roheliste rattaretk ratturid Edela-Eesti piirialadele. 9. mail on Eesti Energia sünnipäeva puhul Energiakeskuses tasuta külastuspäev, kus põnevaid väljapanekuid saab uudistada kell 12.00-17.00. 11. ja 12. mail korraldatakse koostöös TTÜ Virumaa Kolledžiga infopäevi Virumaa gümnaasiumiõpilastele, et tutvustada õppimis- ja töövõimalusi energeetika valdkonnas. 13. mail jätkub Energianädala loengutesari tudengitele ning TTÜ-s esineb Eesti Energia tuumaenergia osakonna juhataja Andres Tropp ettekandega "Tuumaenergeetika".

Energiafoorumi ja Energianädala kavadega saab tutvuda Eesti Energia kodulehel http://www.energia.ee

Marina Bachmann
pressiesindaja
Eesti Energia AS
Tel: 71 51 218
GSM: 56 456 600
[email protected]
http://www.energia.ee/press