Iseteenindus

Majandus- ja taristuminister tutvus Auvere elektrijaamaga

23.11.2022

18. novembril külastas majandus- ja taristuminister Riina Sikkut Auvere elektrijaama, kus Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter ja Enefit Power-i juhatuse esimees Andres Vainola tutvustasid ministrile, kuidas Enefit Power on talveks valmistunud ning kuidas panustab elutähtsa teenuse osutajana omanikuootuste täitmisse.


Enefit Poweri juht Andres Vainola ütles, et koos käidi vaatamas Auveres asuvaid üksusi ja tutvuti nende tööga. „Minister käis ka Auvere elektrijaama katusel, kust avaneb vaade tootmiskompleksile ja valmivale tehasele, kus hakkame 2024. aastal tootma vedelkütuseid keemiatööstuse tooraineks,“ lausus Andres.

Visiidile oli minister valmis kuulutama isegi rohkem aega, kui oli alguses planeeritud – niivõrd pakkus talle huvi Enefit Power-i töö. Andrese jaoks oli see huvitav kogemus ja üks pikemaid visiite ministrite poolt. "Mul oli hea meel näidata ministrile kogu meie tootmist - elektrijaamast ja tehasest kuni Enefit Power-i avatud kontorini," sõnas Andres.


Ministrile avaldas muljet tootmisjaama suurus. „Koosolekulaua taga energiaküsimusi arutades ei oskagi ette kujutada, kui suur Auvere elektrijaama tootmiskompleks tegelikult on – seal oli ligi poole kilomeetrine katelde rivi, lisaks sain katusel oma silmaga näha, kuhu valmib uus tehas,“ lisas Sikkut.

Ka oli ministri sõnul huvitav näha vana ja uue tootmisjaama erinevusi. „Uuel tootmisjaamal käib kogu juhtimine digitaalselt, samas vanas tootmisjaamas oli juhtimispuldil kellasid ja vilesid rohkem,“ naeris ta ning lisas: „Väga tänan Andrest ja Enefit Power-i meeskonda, et nad leidsid aja mulle nii põhjalik tuur teha ning anda ülevaade olemasolevast, aga ka väga innovaatilistest tulevikuplaanidest! Tervitan ka Auvere elektrijaama kassi!“