Iseteenindus

Andekate Noorte Energiafondi (ANEF) stipendiaadid selguvad 76 taotleja seast

25.11.2020

Eesti Energia ja Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu (IVOL) loodud ühisfondist soovis huvitegevuseks toetust saada 76 Ida-Virumaa noort vanuses 7-19 eluaastat. Žürii valitud stipendiumisaajad selguvad hiljemalt 3. detsembriks ning saavad tunnustatud detsembris toimuval üritusel.

Stipendiumi võis taotleda olümpiaadidel, konkurssidel ja võistlustel osalemiseks, teaduse- ja tehnikaalaste teadmiste arendamiseks ning huvialaga seotud vahendite soetamiseks. ANEF alustas oma tegevust 2013. aastal ning aegade jooksul on toetust saanud üle 300 noore idavirulase.

„Huvi fondi vastu aina kasvab ning selle üle on meil hea meel. Tänavu on kõige nooremaks taotlejaks 7-aastane Sillamäe tüdruk, kelle hobideks on iluvõimlemine ja tantsimine,“ sõnas Eesti Energia järelkasvu juht ning ANEF-i nõukogu liige Natalja Horohordina.

Ligi 20 taotlust laekus Kohtla-Järvelt, 13 taotlust esitasid narvalased. Soovijaid tuli veel Sillamäelt, Narva-Jõesuult, Kohtla-Nõmmelt, Püssilt ja Jõhvi, Lüganuse, Alutaguse, Toila vallast.

Natalja Horohordina sõnul tutvub neljaliikmeline nõukogu laekunud taotlustega ning 3. detsembril kuulutatakse stipendiumisaajad välja. „Võtame taotlejatega detsembri alguses ühendust ning jagame lisainfot. Koroonaviiruse leviku piiramise ettevaatusabinõuna viime seekord ürituse virtuaalselt läbi, aga usun, et tänu veebikeskkonna võimalustele õnnestub korraldajatel põneva kava kokku panna,“ lisas Horohordina.

Igal aastal jagab energiafond Ida-Virumaa noorte huvitegevuse toetuseks 9000 eurot, millest 5000 eurot on Eesti Energia panus teadus- ja haridusvaldkonna projektideks ning 4000 eurot Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu panus muuks huvitegevuseks.