Iseteenindus

Eesti suurim elektriautode kiirlaadimisvõrk kannab nüüdsest nime Enefit VOLT

04.02.2020

Elektriautode kasutajad saavad end nüüdsest registreerida Eesti suurima avaliku laadimise võrgu Enefit VOLT kasutajaks, et alates 11. veebruarist kasutada kiiremat ja mitmekülgsemat laadimisteenust.

Eesti Energia ja Elektrilevi poolt ühiselt uuendatud elektriautode kiirlaadimisvõrk kannab senise ELMO asemel nüüd nime Enefit VOLT ning alustab tööd nädala pärast.

Kõik senised autolaadijate kasutajad ning uued kliendid saavad end mugavalt uue teenuse kasutajaks registreerida nutirakenduses Enefit VOLT või aadressil www.enefitvolt.com.Täielik üleminek uuele teenusele toimub veebruari jooksul ning veebruarikuu lõpuni saab kõigis Enefit VOLT laadijates laadida 50% soodsama tutvumishinnaga.

Eesti Energia juhatuse liikme Margus Valsi sõnul viib Enefit VOLT elektriautode avaliku laadimise uuele tasemele, muutes selle lihtsamaks, mugavamaks ja kiiremaks.

„Enefit VOLT kiirlaadimisvõrk toob avalikku laadimisse uue kvaliteedi, võimaldades kiiret ja mugavat laadimist kõikjal üle Eesti,“ ütles Vals. „Enefit VOLT arendamisel keskendume kolmele võtmesuunale: kasutajakogemus, uute, kiirete ja igat tüüpi elektriautodele sobivate laadijate lisamine võrgustikku ning olemasolevate laadijate kiiruse tõstmine seal, kus selle järele vajadus suurim. Laadimine Enefit VOLT võrgustikus toimub 100 protsenti rohelise energiaga.“

Enefit VOLT avab 11. veebruaril Tallinnas ja Tartus neljas asukohas kuus uut kiirlaadijat (50 kW) ja kolm poolkiiret laadijat (22 kW) ning uusi laadijaid lisandub lähiajal veelgi. Kõik uued laadijad sobivad nii Euroopa kui ka Aasia päritolu elektriautodele. Tänaseks on lisaks ELMO võrgustikust tuttavatele asukohtadele koostööd alustatud Tallinnas Ülemiste keskusega, Arsenali keskusega ja Tallinna Tööstuspargid AS-iga ning Kvartali keskusega Tartus. Tõstame klientidelt saadud tagasiside põhjal umbes veerandi olemasoleva laadija kiirust üle Eesti.

Võrreldes senise laadimisvõrguga toimub Enefit VOLTi kasutajaks registreerimine tänu nutirakendusele mitme päeva asemel mõne minutiga. Kõik laadimisega seotud toimingud saab hõlpsasti teha äpis, kus näeb ka laadijate saadavust. Laadimise eest tasumine seotakse maksekaardiga ning kõik laadijad on kuvatud kaardirakenduses Google Maps ning on peagi leitavad ka Waze’is. Järgmise sammuna lisandub nutirakendusse laadija broneerimise võimalus.

Eesti Energia arendab ka targa laadimise ning kahesuunalise laadimise teenust. Neist esimene võimaldab laadida alati soodsaima börsihinnaga ning teine muuta elektriautod elektrisüsteemi osaks ja omanikule tuluteenimise allikaks. Targa ja kahepoolse laadimise tulemusena saavad elektriautod juba lähitulevikus olema enamat kui transpordivahendid, pakkudes rohkem võimalusi energia kasutamiseks ja ka tulu teenimiseks.

Margus Valsi sõnul sai Eesti Energiast ja Eestist mullu Euroopa Liidu kiireim süsinikuemissiooni vähendaja. „Näeme, et meil on võimalik CO2 heitmete vähendamist toetada ka transpordisektoris, kus on seni olnud vähe edusamme ja kus on lahenduseks just elektrisõidukid. Klientide tagasisidest teame, et elektriautode kiire laadimise puudumine on oluliseks takistuseks elektritranspordile üleminekul. Samas näitavad uuringud, et peamiselt laetakse elektriautosid kodus, mistõttu toome sel aastal klientideni ka nutikad koduse laadimise võimalused. Ülimenukaks osutunud elektriautode ostutoetuse taotlusvoor näitas, et sisepõlemismootoriga autode ja elektrisõidukite hinnavahe on kahanenud väga väikseks, mis lubab ennustada elektritranspordi läbimurret,” märkis Vals.

Kuigi umbes 90% laadimistest toimub kodus, siis kogu riiki katva kvaliteetse avaliku laadimisvõrgustiku olemasolu on oluliseks lävendiks ostuotsuse langetamisel elektriauto kasuks. Läbi kogu Eestit katva Enefit VOLT laadimisteenuse pakkumise loodame suurendada Eestis elektriautode osakaalu ning seeläbi muuta meie tänavad CO2, tolmu ja müravabamaks, lisas Vals.

Täna on Enefit VOLT võrgus 167 laadijat, millele lisandub juba lähiaastal uusi kiireid laadijaid. Kõikides uutes laadijates on võimalik laadida nii Euroopa kui ka Aasia päritolu elektriautosid. Kõik Enefit VOLT laadijad pakuvad alates veebruarist 100% taastuvenergiat.