Iseteenindus

Ida-Virumaa Andekate Noorte Energiafond toetas tänavu üle 50 noore

14.12.2017

Täna, 14. detsembril toimus Ida-Virumaa Andekate Noorte Energiafondi üritus, mille käigus jagasid Eesti Energia ja Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit välja stipendiume 26 noorele, kes sügisvoorus fondi toetust said. Kokku on 2017. aasta jooksul Ida-Virumaa Andekate Noorte Energiafondi poolt toetust saanud 51 andekat piirkonna noort kogusummas 9950 eurot.

Noortele stipendiume üle andnud Enefit Energiatootmise juhatuse esimees Tõnu Aas sõnas, et regiooni talendikate noorte haridustee ja arengu toetamine on parim investeering tulevikku. „Näeme noorte puhul sihikindlust oma eesmärgi poole liikumisel ja nende ambitsioone. Olgu tegemist noore sportlase või teadlasega, vajavad nad meie innustamist ja tuge. Tööandjana on mul hea meel näha taotlejate seas aina rohkem teaduse- ja tehnikamaailma huvilisi, kellest võivad tulevikus saada meie ettevõtte ja ka piirkonna juhtivad innovaatorid,“ kommenteeris Tõnu Aas.

Ida-Virumaa Andekate Noorte Energiafondile laekus sügisel rekordarv taotlusi noortelt üle terve Ida-Virumaa – kokku 80. Neljaliikmeline fondi nõukogu, kuhu kuuluvad Eesti Energia ja Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu esindajad, valis välja 26 taotlejat, kelle huvitegevust otsustati stipendiumiga toetada.

„Taotluste kasvav arv näitab, et Ida-Virumaa Andekate Noorte Energiafondi tegevus on nähtav ning sellest on olnud kasu, teisest küljest teeb see meie valiku palju keerulisemaks – talendikaid noori on väga palju. Sügisvooru stipendiaatide seas on traditsiooniliselt palju võimekaid noori sportlasi, kuid toetust said ka muusika ja videokunstiga tegelevad noored ning robootika ja teadushuvilised,“ ütles Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu tegevdirektori Arno Rossman.

Energiafondi asutas Eesti Energia koostöös Ida-Virumaa Omavalitsuste Liiduga 2013. aastal ja selle eesmärk on toetada piirkonna noorte huvitegevust. Andekate Noorte Energiafond jagab toetusi kaks korda aastas, praeguseks on fondi toetust saanud ligi 200 noort. Järgmine taotlusvoor avatakse 2018. aasta kevadel.

Maria Kullamägi
kommunikatsioonispetsialist
Tel: +372 5214678
maria.kullamagi@energia.ee