Iseteenindus

Eesti Energia tõusis Läti suuruselt teiseks gaasimüüjaks

13.07.2017

Eesti Energia Läti tütarettevõte Enefit SIA alustas juulist Lätis maagaasi müügiga. Selle aasta aprillist alanud üleminekuperioodi jooksul sõlmis ettevõtte lepingud 215 ärikliendiga tõustes Lätis suuruselt teiseks gaasimüüjaks Latvijas Gaze järel.

„Läti gaasiturg avanes lõplikult juulikuus ning oleme nüüd ka Lätis mitte ainult elektrimüüjad, vaid energiamüüjad,“ tõdes Eesti Energia energiamüügi juht Karla Agan. Lätis gaasimüügiga alustamine on osa Eesti Energia strateegilisest eesmärgist kasvada Baltikumi elektrimüüjast Läänemere piirkonna energiamüüjaks ja -teenuste pakkujaks. „Eeltööd Läti gaasiturule sisenemiseks oleme teinud juba pikemat aega, kuid lühikese ajaga sõlmitud 215 lepingut näitavad, et oleme Läti energiaturul juba tuntud ja usaldusväärsed tegijad ning meie pakkumine on konkurentsivõimeline,“ rääkis Agan.

Eesti Energia teeb hetkel ettevalmistusi gaasi müügi alustamiseks ka Leedus.

Juuni lõpus sai Eesti Energia Poola tütarettevõtte Enefit Sp. z o.o. sealselt energiaturgu reguleerivalt ametilt loa maagaasi ja elektriga kauplemiseks ning esimesed lepingud äriklientidega on tänaseks sõlmitud.

Kaarel Kuusk
meediasuhete juht
Tel: 528 5049
kaarel.kuusk@energia.ee