Iseteenindus

Venemaa telekanal Kultura tutvustab Eesti põlevkivitööstust

13.11.2013
Venemaa üleriiklik telekanal Kultura hakkab näitama alternatiivsetest energiaallikatest dokumentaalfilmi „Millal lõppeb nafta“. Eesti Energia õlitööstuse ja Narva karjääri kaudu jutustatakse filmi ühes osas, millised on olnud siinse põlevkivitööstuse arengud viimase paarikümne aasta jooksul.

Filmi tootja Moskva filmistuudio „Lavr“ pöördus Eesti Energia poole palvega jäädvustada, kuidas toimub põlevkivi töötlemise protsess algusest lõpuni. Venemaal sellist filmimise võimalust enam pole, sest sealne põlevkivitööstus on tegevuse lõpetanud.

„Põlevkivi töötlemine tahke soojuskandja tehnoloogiaga töötati välja eelmise sajandi 40ndatel aastatel Moskvas. Eestis ei arendatud seda aga mitte lihtsalt edasi, vaid täiendati ja juurutati ka tootmisse,“ selgitas võtete ajal õlitööstuse juhatuse esimees Igor Kond.

Dokumentaalfilmi ühe teemana käsitletakse Eesti põlevkivitööstust. Tutvustatakse ligi 100-aastast põlevkivitööstuse ajalugu, arenguperspektiive ja selgitatakse, kuidas on tänapäevane põlevkivitööstus keskkonnasäästlikum kui aastakümneid tagasi.

Filmi jaoks võeti üles põlevkivi kaevandamise protsess Narva karjääris ning õlitööstuse kompleks koost mahutipargi, labori ning õlitehastega.

Alternatiivsetest energiaallikatest rääkiv dokumentaalfilm „Millal lõppeb nafta“ on osa dokumentaalfilmide tsüklist „Homme ei sure iialgi“. Sari koosneb neljaosalistest teemakogumikest. Eesti põlevkivitööstust kajastav film on eeldatavasti eetris veel selle aasta jooksul.

Monika Kopti
Eesti Energia
Kommunikatsiooniosakond
GSM 521 2602
E-post [email protected]