Iseteenindus

Eesti Energia on konkurentsivõimelisim suurettevõte

09.10.2013
Eile selgusid tänavuse ettevõtluskonkurssi Eesti Ettevõtete Konkurentsivõime Edetabel 2013 võitjad. Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Eesti Tööandjate Keskliidu koostatavas Konkurentsivõime Edetabelis osutus suurettevõtete hulgas konkurentsivõimelisemaks Eesti Energia. Ühtlasi pälvis ettevõte esikoha ka kõige konkurentsivõimelisema tööstus- ja energeetikaettevõtte kategoorias. Mikroettevõtetest tunnistati parimaks KLF-Eri OÜ ning keskmise suurusega ettevõtte seas nimetati tugevaimaks Wirtgen Eesti OÜ.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman ütles auhinnatseremoonial: „Tunnustades ettevõtjaid, tunnustame kogu ühiskonna põhiväärtuseid, milleta on raske riigi arengut ette kujutada. Soov edasi pürgida, luua uusi väärtuseid, teha midagi paremini kui varem, julgeda otsustada ja vastutada, püüelda pühendunult oma unistuste täitumise poole on need väärtused, mida täna tunnustame. Ilma nende omaduste ja väärtusteta vaevalt, et ükski ettevõtja pikemaajaliselt konkurentsis suudab püsida.“

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Tööandjate Keskliit koos Eesti Konjunktuuriinstituudiga on juba kümme aastat koostanud Eesti Ettevõtete Konkurentsivõime Edetabelit ning selgitanud välja ettevõtete üldist konkurentsivõime paremusjärjestust. Sel aastal jagati esmakordselt üldedetabel ettevõtte suuruse järgi kolmeks: selgitati välja konkurentsivõimelisim ettevõte nii suurettevõtete, kesk- ja väikeettevõtete kui ka mikroettevõtete arvestuses.

Konkurentsivõime üld- ja alamedetabelites tuuakse ära ettevõtted, kes selleks soovi avaldavad, vastavad metoodikas ettenähtud nõuetele ja esitavad nõutavad statistilised andmed oma kahe aasta tegevuse kohta: müügitulu, puhaskasum, tööjõukulud, investeeringud põhivarasse, ekspordikäive, omakapital ja aasta keskmine töötajate arv.

Konkurentsivõime Edetabeli koostamise eesmärgiks on välja selgitada kõige konkurentsivõimelisemad ettevõtted, pakkuda firmadele võimalust võrrelda end teiste omasugustega ning hinnata Eesti ettevõtete edukust, tulemuslikkust ja jätkusuutlikkust. Konkurentsivõime edetabel koostatakse suurettevõtete, väike- ja keskmise suurusega ettevõtete ning mikroettevõtete arvestuses ja tegevusalade kaupa 13 kategoorias.

Eliis Vennik
Eesti Energia
Pressiesindaja
eliis.vennik@energia.ee
+372 715 12 18
+372 57 830 756