Iseteenindus

Jordaania põlevkivielektrijaama ehitushange läheneb lõpule

19.03.2013
Enefit Jordan viis lõpule hanketingimusi täpsustavad kohtumised rahvusvaheliste firmadega, kes osalevad Jordaania põlevkivielektrijaama ehitus- ja projekteerimishankes. Võitja selgub 2013. aasta teises kvartalis.

Elektrijaama ehitus– ja projekteerimishange kuulutati välja 2012. aasta juunis. Huvi osalemise vastu avaldas 16 rahvusvaheliselt tunnustatud ehitus- ja projekteerimisettevõtet. Finants- ja tehnilise hindamise põhjal valis Enefit välja seitse firmat, kes kvalifitseerusid hankel osalemiseks. Aprillis 2013 oodatakse pakkumusi nii Aasia kui Euroopa suurtelt ehitusettevõtetelt: Alstom/Daewoo E&C (Prantsusmaa/Korea), Hyundai E&C/LG Int. (Korea), Samsung Engineering (Korea), Samsung C&T (Korea), Posco/Daewoo Int. (Korea), China Machinery Engineering Compnay (Hiina) ja Guangdong Power (Hiina).

Enefit Jordani juhatuse liikme Andres Anijala sõnul on jõutud hanke otsustavasse faasi. „Jordaania elektrijaama ehitus- ja projekteerimishangete pakkumuste laekumine on arendusprojekti oluline etapp. Kohtumistel hankel osalevate ettevõtetega veendusime, et hankel osalejad on saanud enne pakkumuste esitamist vastused kõikidele täpsustavatele küsimustele ning nende pakkumised vastavad hanke nõuetele."

Hanke lõplikud tulemused selguvad 2013. aasta teises kvartalis ning elektrijaama ehitusega plaanitakse alustada 2014. aasta alguses, pärast finantseerimisega seotud tegevuste lõpetamist. Jordaaniasse rajatava elektrijaama võimsus on 460 MW ning tänaste plaanide kohaselt valmib see 2017. aastal.

Sel kuul laekusid ka Jordaania põlevkivielektrijaama kaevandushanke pakkumused nii rahvusvahelistelt kui ka kohalikelt Jordaania ettevõtetelt. 11 km2 suurune kaevanduspiirkond asub Attarat um Ghudruni piirkonnas ning sealse põlevkiviga saab elektrijaama varustada hinnanguliselt 40 aastat. Geoloogiliste uuringute kohaselt on Jordaania maailma üks suurematest põlevkivileiukohtadest, sealsed põlevkivivarud ulatuvad hinnanguliselt 40-70 miljardi tonnini.

Eesti Energia omab tütarettevõtte Enefit Jordan B.V. kaudu Jordaania arendusprojektis 65% enamusosalust. Arendusprojektis osaleb Eesti Energia kõrval strateegilise partnerina Aasia üks juhtivaid energiaettevõtteid YTL Power International Berhad (YTLPI) Malaisiast, kellele kuulub 30% osalus. Kohalik Jordaania ettevõte Near East Investment omab projektis 5% osalust.

Enefit on Eesti Energia kontserni rahvusvaheline kaubamärk, mis esindab grupi äritegevust Jordaanias, USA-s Utah osariigis, Lätis ja Leedus. Eesti Energia välisprojekte finantseeritakse Eesti Energia Õlitööstuse müügituludest ning projektidesse kaasatakse välisinvestoreid.

Lisainformatsioon: www.enefit.com/et/jordan

Eliis Vennik
Eesti Energia
Pressiesindaja
[email protected]
+372 715 12 18
+372 57 830 756