Iseteenindus

Eesti Energia kinkis Vilniuse linnale ainulaadse 3D-prinditud ingli skulptuuri

11.09.2017

Tänavu oma 10. tegevusaastat tähistav Eesti Energia Leedu tütarettevõte Enefit UAB kinkis Vilniuse linnale Baltikumi suurima 3D-prinditud ingli skulptuuri.

"Ümmarguse tähtpäeva puhul otsustasime teha Vilniusele linnale kingituse, mida saavad nautida nii kohalikud elanikud kui ka külastajad. Koostöös tuntud Leedu skulptoriga andsime traditsioonilisele Vilniuse linna sümbolile – inglile – uudse vormi. Kuju väljendab seda, kui olulist rolli mängib elekter meie elus. Ühelt poolt annab see vajaliku tõuke moodsatele tehnoloogiatele, ent teisalt toob nii kodudesse kui ka avalikku ruumi mugavust ja hubasust,“ sõnas Jānis Bethers, Enefit UAB juhatuse esimees.

Ligi 1,5 meetri kõrgune ingliskulptuur valmis Rootsis, Euroopa suurimas 3D-printeris. Skulptuuri kaunistavad seestpoolt energiasäästlikud LED-lambid, mis panevad pimedal ajal ingli helendama. Kuju valgustamiseks toetab Enefit Vilniuse linna aasta jagu tasuta elektrienergiaga.

Teose loonud Leedu skulptori Vaidotas Ramoška sõnul oli projekt väljakutse: „Viimase kümne aasta jooksul olen loonud ja paigaldanud erineva suuruse ja välimusega ingleid nii Vilniusesse kui ka teistesse Euroopa linnadesse. Ent konkreetse kuju loomine oli ka minu jaoks ainulaadne, kuna kasutasin esimest korda 3D-printimist, ning pidin sealjuures leidma ka hea lahenduse, kuidas kuju seestpoolt valgustada. Mul on hea meel, et sain ettevõtmises kaasa lüüa,“ märkis skulptor.

„Viimastel aastatel on Vilnius muutunud üha kaunimaks ja seda suuresti ka tänu eraettevõtjatele, kes annavad sellesse oma panuse. Vilniuse linna ja elanike nimel tänan ma skulptuuri loonud kunstnikku ning idee algatanud ja teostanud Enefiti," märkis Vilniuse linnapea Remigijus Šimašius.

Enefit UAB on Eesti Energia tütarettevõte, mis tegutseb Leedu vabal elektriturul alates 2007. aastast. Ettevõte teenindab ligi 1000 Leedu äriklienti.