Iseteenindus

ŽALGIRIS ARENA: koostöö Enefitiga aitab elektrikulusid kokku hoida

11.09.2017

2011. aastal tegevust alustanud UAB Kaunase Arena, paremini tuntud ka kui Žalgiris Arena, on Baltimaade suurim sisehall.

Žalgiris Arenal korraldatakse palju erinäolisi spordi ja kultuurisündmusi nagu korvpalli, käsipalli, võrkpalli, jalgpalli, kulturismi, fitnessi ja iluuisutamise võistlused, lisaks mitmed suurkontserdid, etendused, filmifestivalid ja näitused. Aastas toimub seal ligi 110 sündmust, mis toob kohale pea 600 000 pealtvaatajat.

Leedukate jaoks on Žalgiris Arenal eriline tähendus, sest see on nende legendaarse korvpallivõistkonna Kaunase Žalgirisele koduväljak. Klubi kasutab hooaja jooksul halli nii mängudeks kui ka treeninguteks, mistõttu võivad õnnelikumad Arena külastajad neid seal ka kohata.

Suur tarbimine nõuab paindlikku lähenemist

Suurüritusteks loodud 40 000 m2 suurust saali kaunistab muuhulgas Skandinaavia ja Baltimaade suurim laest rippuv infokuubik ning 262 meetrit pikk LED-inforiba. Suured valguslahendused on keskmisest energiakulukamad, mistõttu on paindlik ja taskukohane elektrihind ettevõtte jaoks iseäranis oluline.

„Meie eesmärk on luua elektritarbimise juhtimise, monitoorimise ja auditeerimise süsteem, misläbi saame vähendada elektrikulusid. Selleks vajame head partnerit, kes mõistab omanäolise organisatsiooni vajadusi ning suudab pakkuda konkreetsele ärile parimaid lahendusi. Selle eesmärgi täitmiseks on Enefit parim partner,“ lausus Arena tehnikajuht Vilhelmas Motiejūnas.

Romas Urbonas

Enefit Leedu müügijuht

„Alustasime koostööd Žalgiris Arenaga 2012. aastal, mil hindasime ettevõtte elektrikulusid ja tarbimistrende ning pakkusime neile sellest lähtuvalt turu kõige konkurentsivõimelisemat hinda. Koostöö katkes ajutiselt 2014.aastal, kui muutunud turuolukorra tõttu polnud Enefitil enam võimalik kindlat elektrihinda pakkuda. Toona polnud börsihinnal põhinevad paketid ülemäära populaarsed.

Selle aasta augustis otsustas Žalgiris Arena meiega koostööd taas jätkata ning sõlmis uue lepingu, mis seob elektrihinna NordPool Spot elektribörsiga. Žalgiris Arena jaoks on oluline ka keskkonnasäästlikkus, mistõttu on nende valik Roheline Energia, mida toodetakse vaid taastuvatest energiaallikatest. Nõnda näitab ettevõte oma poolehoidu energiasäästlikule mõtteviisile.“