Iseteenindus

SIA DIŽOZOLS PLUS: Energiatõhususe tõstmine ning koostöö Enefitiga vähendas märgatavalt meie elektriarvet

14.08.2017

Läti mööblitööstuse edulugu on SIA DIŽOZOLS PLUS, mis asutati 1993. aastal. Ettevõte toodab allhankena disainmööblit, painutatud-liimitud vineerist ja puidust mööbli komponente ning valmismööblit. Esimestel aastatel kandis ettevõtte nime SIA DIŽOZO ning tegutses vaid 200 ruutmeetri suurusel pinnal. Tol ajal tegeleti puidu töötlemise, mööbli ja uste valmistamise, ehitus- ja remonditööde ning individuaaltellimuste täitmisega. Alates 2008. aasta veebruarist kannab ettevõtte nime SIA DIŽOZOLS PLUS ning algsest 7 töötajaga kollektiivist on nüüdseks kasvanud 142 liikmeline kolmes vahetuses töötav tootmine, mis tegutseb veidi enam kui 9000 m2 suurusel pinnal.

Väikesest kohalikust ettevõttest stabiilseks ekspordifirmaks

Praegu on ettevõttel umbes 50 klienti. Paljud neist esindavad maailmas hästi tuntud mööblikaubamärke. Ettevõtte juht ja kaasomanik Ģirts Plakansi sõnul müüakse nende toodangut kogu maailmas, sellest suurem osa (80%) läheb Skandinaavia turule, sellest omakorda 70% Taani.

„Alustasime pooltoodetest, nüüd valmivad meie juures tooted algusest lõpuni. Need valmistatakse, viimistletakse ja pannakse kokku, pakitakse kastidesse ja saadetakse juba valmis kujul kliendile. Teeme disainmööbli kaubamärkide jaoks toole ja laudu, mille üle oleme väga uhked. Paraku jääb aga saladuseks see, et need on pärit Lätist ehk firmast SIA DIŽOZOLS PLUS,“ tunnistab Ģirts.

Energiatõhusus ettevõttes

Viimastel aastatel on ettevõte teinud märkimisväärseid investeeringuid tootmise laiendamisse ja tõhustanud hoonete energiatõhusust. Ettevõtte kahest tootmishoonest täielikult renoveeritud üks, osaliselt teine ja samuti katlamaja, kus kasutatakse kütusena tootmise käigus üle jäänud tükkidest tehtud laaste.

„Hoonetes on vahetatud aknad ja sissepääsuväravad, pandud on uus, soojustatud katus, päevavalguslambid asendatud LED-valgusallikatega ning tehtud muid töid. SIA DIŽOZOLS PLUS on saanud ka ISO 50001 sertifikaadi.

„Energiatõhususe tõstmine ning koostöö alustamine Enefitiga on vähendanud meie tarbitavate kilovatt-tundide arvu ja elektritariifi. Meie elektriarve on nüüd märksa väiksem,“ ütleb Ģirts.

Klāvs Porķis

SIA Enefit juhatuse liige ja müügiosakonna juhataja

„Koostöö SIA DIŽOZOLS PLUS-ga algas kahe aasta eest, mil tegime neile konkurentsivõimelise pakkumise, mis võttis eelmisest elektrimüüjast enam arvesse just nende ettevõtte elektritarbimise vajadust. Kliendiga koos leidsime, et kõige sobilikum on elektrit osta fikseeritud hinnaga, sest see võimaldab ettevõttel teha täpseid pikaajalisi finantsplaane, mida ei mõjuta elektriturul toimuvad hinna kõikumised.“