Iseteenindus

Lode SIA: Enefit Läti on alati suutnud meile pakkuda parimat hinda ja sobivaimaid tooteid

11.05.2017

Lode SIA on Baltimaade suurim keraamiliste ehitusmaterjalide tootja. Ettevõttel on kaks tehast Liepas ja Ānes. Esimeses toodetakse fassaaditelliseid ja keraamilisi klinkersillutustelliseid, teises aga keraamilisi Keratermi plokke. Lode on tegutsenud 1958. aastast, mil alustati drenaažitorude tootmist. Esimene tellisetsehh sai valmis viis aastat hiljem.

Lode tootevalik on väga suur. Meie pakkumiste hulgas on ka angoobiga tellised. Nende telliste pinnale kantakse enne põletamist sobiv värvitoon. Põletamise ajal imendub see tellise pinda ega muutu enam. Meetod võimaldab kliendile pakkuda laialdast värvivalikut. Samuti on toodete hulgas eri mõõtude ja kujuga telliseid, mida kasutatakse dekoratiivelementidena.

Lisaks valmistame Keratermi plokke, mis on mõeldud kandvate seinte ehitamiseks. Plokid on tugevad, soojahoidvad ning tagavad meeldiva sisekliima.

Nagu paljudel ehitusvaldkonnas tegutsevatel ettevõtetel, oli Lodelgi kriisiperioodil raskeid hetki. Sel ajal vaatasime üle prioriteedid, loobusime liigsest ja tõstsime efektiivsust. Kui turg taastus, oli meie konkurentsivõime parem kui kunagi varem. Ekspordime oma toodangu ülejäägi, sest Lätis on ehitustegevus üsna passiivne. Eelmisel aastal moodustas kohaliku turu müügitulu üksnes 13% käibest. Rohkem kui kolmandiku toodangust müüme Leetu, kuid olulised partnerid on ka Poola ja Venemaa. Arvestame iga turu eripära, maitse-eelistuste ja kliendihuviga.

Tellise ajalugu ulatub 10000 aasta taha. Tootmisprotsess on küll muutunud, ent põhimõte on samaks jäänud. Tellis on vastupidav, kaitseb ilmamuutuste eest ning muudab kodu turvaliseks, soojaks ja mugavaks. Meie valdkond areneb pidevalt uute toodete ja tehnoloogiate suunas, ühtlasi peame silmas klientide soove. Püüame alati olla üks samm ajast ees.

Arvestades keraamilise ehitusmaterjali valmistamise eripära, kasutame maksimaalset tootmisvõimsust aasta läbi ning tootmine toimub ööpäevaringselt. Ehitustegevus on aga hooajaline, sestap kõigub meie müügimaht vastavalt aastaajale. Stabiilne tootmismaht ja kõikuv müük nõuavad väga hoolsat planeerimist. Kaup peab olema kättesaadav, kui klient soovib seda osta konkurentsivõimelise hinnaga. Samamoodi tuleb jälgida, et hooajalised tulud ja rahavoog kataksid kulud neil kuudel, mil ehitustööd ei toimu ja kasum on minimaalne.

Meie tootmisprotsess on väga energiamahukas. Elektrikulu on kolmas suurim väljaminek pärast tööjõu- ja gaasikulusid. Need kõik kajastuvad toote omahinnas, seega ka meie konkurentsivõimes ja tasuvuses.

Elektrienergia turg on pärast avanemist märkimisväärselt muutunud. Pakutavate toodete valik on igal aastal isesugune, seepärast oleme valinud ja katsetanud mitmesuguseid variante vastavalt sellele, mis sel hetkel on tundunud tulusam ja sobivam. Oleme fikseerinud hindu erinevate põhimahtude järgi, ühendanud fikseeritud ja hetkehinda ning osalenud ettevõtte Enefit vahendusel limiteeritud PTRi oksjonitel. See tähendab, et ostetav elektrienergia hind koosneb elektrihinnast Eestis ja selle Lätisse tarnimise maksumusest. Osalesime möödunudki aastal PTR-oksjonil ning saime 2017. aastaks soodsa fikseeritud elektrihinna pakkumise.

Ostame juba pikka aega elektrienergiat just Enefitilt. Ja seda mitte laiskusest. Igal aastal teeme hinnauuringuid ning võrdleme erinevate ettevõtete pakkumisi. Seni on Enefit suutnud pakkuda parimat hinda ja sobivaimat toodet. Hindame koostöö juures seda, et Enefit teavitab meid alati turul toimuvast, viib kurssi eripäradega ning annab muud infot, mis aitab meil teha parimaid otsuseid. Ka hinnakomponendid ja hinnakujunduse mehhanism on läbipaistvad ning tingimused mõistetavad.

Enefiti ja Lode vaheline koostöö on lihtne ja vastastikku kasulik!