Iseteenindus

Blogi

Kasulikke ja nutikaid nõuandeid energiamaailmast

Milline elektripakett sulle kõige paremini sobib? Jõuame koos selgusele
Kodu

23.03.2022

Kui elektrilepingu sõlmimine käib vaid paari hiireklikiga, siis vajadustele vastava paketi valimine võib juba rohkem aega võtta. Eesti Energia pakub viit erinevat elektripaketti, mille seast leiab sobiva nii pikema kindlustunde otsija, aga ka riskialtim energiatarbija.


Pea kõikide meie pakettidega saad lisaks valida ka Rohelise Energia, mille tootmiseks kasutatakse 100% taastuvaid energiaallikaid, peamiselt päikese-, tuule- ja hüdroenergiat. Rohelise Energia toodame kas ise või ostame teistelt Euroopa elektritootjatelt.

Kindel

Kindel pakett jaguneb kaheks: Kindel 6 ja Kindel 36. Mõlema paketi puhul on hind vastavalt 6 või 36 kuuks fikseeritud ja elektrituru kõikumine sellele mingit mõju ei avalda. Fikseeritud hinnaga elektrit ostes tead täpselt, kui palju iga kulutatud kilovatt-tund maksab ning oskad oma igakuist väljaminekut plaanida.

Kindel Pluss

Kindel Pluss fikseerib elektrihinna tervelt 84 kuuks ning selle aja jooksul kokku lepitud hind kordagi ei muutu. Elekter tuleb Enefit Greeni taastuvenergia üksustest, mistõttu võid kindel olla, et tarbid 100% rohelist energiat ning oled puhtamale tulevikule sammukese lähemal. Arvestades igakuist elektritarbimist, tead oma kodukulusid pikka aega ette.

Muutuv

Muutuv pakett sobib riskialtimale tarbijale, kes saab kasu elektribörsi soodsama hinnaga perioodidest, kuid on valmis ka hinnahüpeteks. Kuna börsihind muutub iga tund, saab elektrit ostes ise oma kulusid juhtida, sobitades tarbimise soodsama hinnaga ajale. Muutuva paketi kasutajale on heaks abimeheks Eesti Energia mobiiliäpp, mille abil saab elektri börsihinda jälgida ning vastavalt sellele tarbimisotsuseid teha.

Universaalteenus

Universaalteenus pakub võimalust soetada elektrit kuni 30. aprillini 2026 börsivälise hinnaga. See on hea lahendus nendele tarbijatele, kes soovivad soodsamat alternatiivi tõusuteel olevatele elektrihindadele. Universaalteenuse puhul on oluline arvesse võtta, et kuna selle hind sõltub tootmiskuludest, võib see igal ajal muutuda. Kasutatav elekter on toodetud Eesti Energia tütarettevõtte Enefit Power põlevkivielektrijaamades.

Elektripakett Fikseeritud hind Lepinguperiood Roheline energia Eelis Kellele?
Kindel 6 või 36 kuud Maandad hinnatõusu riske ja tarbid ainult rohelist energiat Väiksema elektritarbimisega hinnatundlikule inimesele
Kindel Pluss 84 kuud Maandad hinnatõusu riske ja tarbid ainult rohelist energiat Tarbimisteadlikule ning keskkonnast hoolivale inimesele
Muutuv tähtajatu Võimalus ajastada elektritarbimine soodsama hinnaga tundidele Keskmiselt suurema tarbimisega inimesele, kes jälgib elektri börsihindasid
Universaalteenus Võimalik sõlmida kuni 30. aprillini 2026 Ostad riiklikult reguleeritud hinnaga elektrienergiat Kliendile, kelle fikseeritud hind on universaalteenuse hinnast kallim, või börsipaketis olevale kliendile, kes soovib hinnakindlust
Elektrilepingute lehele

Uuendatud: 25.01.2023