Iseteenindus

Blogi

Kasulikke ja nutikaid nõuandeid energiamaailmast

Tunnustasime Andekate Noorte Energiafondi parimaid
Keemiatööstus

16.12.2021

Alates 2013. aastast jagame koostöös Ida-Virumaa Omavalitsuste Liiduga (IVOL) stipendiume noortele Ida-Virumaa talentidele. Tänavu saab enesearendamiseks ja huvitegevuseks stipendiumi 37 idavirulast vanuses 9 -19 eluaastat. Korraldasime noortele talentidele tunnustusürituse, mis toimus 15. detsembril.


Tunnustusüritus oli virtuaalne. Stipendiaate ja külalisi tervitas IVOL-i esimees Eve East. Inspireeriva kõne pidas Darja Gužovskaja, kes on varasemalt olnud üks nendest tublidest noortest, kes sai ühisfondist stipendiumi. Lisaks esinesid üritusel Eesti Energia juhatuse liige Raine Pajo ja Enefit Poweri insener Jelena Kolatsk, tänu kellele said stipendiaadid ja külalised osaleda Auvere keemiatööstuse virtuaaltuuril.

Raine Pajo rääkis noortele oma teekonnast tavalisest õpilasest kuni kontserni juhatuse liikmeni. Ta näitas oma põnevast lapsepõlvest säilinud fotosid ning rääkis oma huvialadest ja õpingutest välismaal. Näiteks rääkis ta, kuidas 16-aastasena õnnestus tal võita konkurss ning sõita Ameerikasse. „Pinguta rohkem, äkki õnn naeratab just sulle,“ julgustas tippjuht noori.


Lisaks rääkis Raine Pajo stipendiaatidele, et Eesti Energia strateegia on panus probleemi lahendamisse, millele on just nooremad põlvkonnad tähelepanu pööranud. Nimelt ainult Eestis tekib aastas 12 000 tonni vanarehve ning 45 000 tonni jäätmeplasti. Tänu koostööle teadlastega ning unikaalsele tehnoloogiale rakendatakse tootmises ringmajanduse võimalusi. „Et seda teekonda jätkata, vajame me uusi oskusi,“ ütles Raine Pajo ning kutsus üles reaalaineid õppima.

19-aastane Darja rääkis oma kõnes, et tänu Andekate Noorte Energiafondi stipendiumile ja osalemisele telesaates „Rakett 69“, on tema tegemisi tähele pandud.


„Saadud stipendiumi eest sain endale kaua unistatud disainiprogrammi. Lisaks sellele kutsuti mind tööle PROTO avastustehasesse ja reklaamvideo filmivõtetele. Ning tippude tipuks õnnestus mul veel üks unistus täide viia – minust on saanud EKA arhitektuuri- ja linnaplaneerimise kursuse tudeng,“ sõnas Darja. Ta tunnustas kõiki noori, kes on ühisfondi konkursist osa võtnud. „Tahan kiita noori, kes viitsivad asju ära teha, kes tahavad olla motiveeritud,“ sõnas Darja.

Jelena Kolatsk viis läbi virtuaaltuuri

Energiafondi stipendiaadid valiti seekord 73 taotleja seast. Stipendiumi võis taotleda teadus- ja tehnikaalaste teadmiste arendamiseks, olümpiaadidel, konkurssidel ja võistlustel osalemiseks, ning huvialaga seotud vahendite soetamiseks. Igal aastal jagab energiafond Ida-Virumaa noorte huvitegevuse toetuseks 9000 eurot.