Iseteenindus

Blogi

Kasulikke ja nutikaid nõuandeid energiamaailmast

Andekate Noorte Energiafondi (ANEF) stipendiaadid selguvad 73 taotleja seast

25.11.2021

Eesti Energia ja Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu (IVOL) loodud ühisfondist soovib teadmiste arendamiseks ja huvitegevuseks toetust saada 73 Ida-Virumaa noort vanuses 8-19 eluaastat. Žürii valitud stipendiumisaajad selguvad hiljemalt 6. detsembriks ning saavad tunnustatud detsembris toimuval üritusel.

Stipendiumit võis taotleda olümpiaadidel, konkurssidel ja võistlustel osalemiseks, teaduse- ja tehnikaalaste teadmiste arendamiseks ning huvialaga seotud vahendite soetamiseks. „Huvi 2013. aastal loodud fondi vastu on endiselt suur ning selle üle on meil hea meel. Eriti rõõmustav, et sel aastal andis endast märku palju just keemia-, füüsika-, matemaatika- ja IT-huvilistest noori,“ sõnas Eesti Energia värbamise ja töösuhete valdkonnajuht ning ANEF-i nõukogu liige Natalja Horohordina.

Tänavu on kõige nooremaks taotlejaks 8-aastane sportlane Kohtla-Järvelt, kelle tõeliseks kireks on jalgpall. Kõige rohkem laekus taotlusi Narvast (kokku 26 taotlust). 16 taotlust laekus Kohtla-Järvelt ning kümme Sillamäelt ja sama palju veel Jõhvist.

Natalja Horohordina sõnul tutvub neljaliikmeline nõukogu laekunud taotlustega ning hiljemalt 6. detsembril kuulutatakse stipendiumisaajad välja. „Võtame taotlejatega detsembri alguses ühendust ning jagame lisainfot. Koroonaviiruse leviku piiramise ettevaatusabinõuna oleme sunnitud ka sel aastal tunnustusürituse virtuaalselt läbi viima, aga usun, et tänu veebikeskkonna võimalustele õnnestub korraldajatel kokku panna põnev kava,“ lisas Horohordina.

Igal aastal jagab energiafond Ida-Virumaa noorte huvitegevuse toetuseks 9000 eurot, millest 5000 eurot on Eesti Energia panus teadus- ja haridusvaldkonna projektideks ning 4000 eurot Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu panus muuks arendavaks tegevuseks. ANEF jagab stipendiumit alates 2013. aastast ning aegade jooksul on toetust saanud ligi 350 noort idavirulast.