Iseteenindus

Blogi

Kasulikke ja nutikaid nõuandeid energiamaailmast

Noormehed Kohtla-Järvelt kirjutasid energiakangelastele muusikat

30.04.2021

Kaks 17-aastast Arturit kinkisid meile enda loodud kolm muusikapala lootes, et energiakangelastel on muusika saatel oma tööpäeva palju meeldivam alustada.

Muusikapalade loomise idee autor Artur Tšehhonin ütles, et tema isa töötab Estonia kaevanduses mäepäästjana. 27 aastat tagasi tuli Aleksei Tšehhonin kaevandusse praktikale ja 1993. aastal võeti ta tööle Estonia kaevanduse elektrilukksepana. Seejärel oli ta üle 10 aasta kaevur, siis aga asus ta tööle mäepäästekomandosse, kus töötab tänaseni.


Artur Tšehhonin oma isa ja neljajalgse pereliikmega

«Kord rääkisime kodus, et isal on tööl digitaalne infokanal. Kui ma seda vaatasin, siis märkasin, et näiteks siseraadiosaates pole ühtegi muusikapala, seal kasutatakse ainult muusikalisi lühivinjette. Mulle tundus see kummaline, sest minu arvates ei seostu muusikalised lühijupid üldse Eesti Energia ega Enefit Poweriga. Minu arvates sümboliseerivad Eesti Energia ja Enefit Power jõudu ja energiat. Nii tekkiski mõte kirjutada teie siseraadio ja videoklippide jaoks muusikat,” meenutab Artur, millest on kõik alguse saanud.

Artur võttis ühendust oma sõbra Artur Stepanoviga, kes samuti huvitub R&B, hyperpop ja hip pop stiilis muusika loomisest. „ Tean, et Arturi isa töötab kaevanduses. Kuulsin ka, et sel aastal loodi Eesti Energia juurde uus ettevõte Enefit Power. Kuna inglise keelest tõlkides tähendab see jõudu ja võimsust, otsustasime ennast proovile panna techno stiilis lugude loomisel, sest antud muusikažanr annab kõige paremini edasi selle nime tähenduse ja ettevõtte olemuse. Siin on energiat ja dünaamikat,” selgitab Artur Stepanov.

Noormehed tunnistasid, et nad polnud kunagi varem techno stiilis muusikat kirjutanud, seega oli kogu protsess nende jaoks keeruline, kuid samas põnev. "Ma ei ütle, et meil oleks selles stiilis olnud lihtne kirjutada, kuid isiklikult olen tulemusega rahul. Loodan, et energiakangelastele meeldivad meie lood ja neil on palju meeldivam alustada oma tööpäeva selle muusikaga, või pärast tööd selle saatel sportida,” tunnistab Artur Tšehhonin.

Tuleb märkida, et ühe pala kirjutamisel osales veel üks sõber, Kohtla-Järve gümnaasiumi õpilane Andrei Kazantsev. Just tema suust kõlab maagiline "Enefit hero".


Artur Stepanov ja Artur Tšehhonin loomeprotsessis

Energiakangelaste jaoks muusikat loonud noormeestel sama eesnimi, nad on eakaaslased, elavad naabermajades ja õpivad mõlemad Ida-Viru kutsehariduskeskuses automaatika erialal. “Meile räägiti loengutes, et põlevkivitööstus on nüüd liikumas uuele tasemele, energiat tahetakse toota keskkonda saastamata. Olen praegu alles 17-aastane, mistõttu minu tuleviku jaoks on puhas energia väga oluline. Loodan väga, et kui olen saanud kõik vajalikud teadmised, siis on mul võimalus liituda energiakangelastega ja anda oma panus energiasektorisse,” ütleb Artur Stepanov.

Noorukid kirjutavad ka muusikat koos, kuid nii, et igaüks on oma kodus arvuti taga. Artur Stepanov on 3,5 aastat muusikaga tegelenud, teine Artur huvitus muusikast juba algkoolis. “Algul läksin muusikakooli ja õppisin klaverit mängima, aga mul hakkas seal igav. Mulle meeldis kodus isaga palju rohkem kitarri mängida. Algul õpetas ta mind ise ja hiljem, kui ilmusid videoõpetused ja telefoniäpp kitarrimängu õppimiseks, hakkasin ka nende järgi õppima. Need ei olnud kohustuslikud tunnid, vaid kaasahaarav mäng. Praegu meeldib mulle kirjutada muusikat arvuti ja klaviatuuri abil, ”räägib Artur Tšehhonin.

Aitäh, Artur Tšehhonin ja Artur Stepanov, ägeda kingituse eest!

Muusikalugu #1
Muusikalugu #2
Muusikalugu #3