Iseteenindus

Blogi

Kasulikke ja nutikaid nõuandeid energiamaailmast

Pauk, suits, elektrikatkestus? Ootamatud juhtumid, kus Eesti Energia kindlustus on klientidele abiks olnud
Kodu, Ohutus

03.03.2021

Tihti mõtleme me kindlustuse peale alles siis, kui on käes olukord, mil on vaja katta ootamatuid kulusid. Kui õnnetus juhtub koduste elektriseadmetega, on abiks Eesti Energia elektriseadmete kindlustus, mille saab iga Eesti Energia klient valida enda tänasele elektripaketile lisaks.


Oleme kogunud kokku vaid mõned olukorrad, kus elektriseadmete kindlustus pakkus suurt tuge ootamatus situatsioonis:

 • Elektrikatkestuse järel töötamise lõpetanud soojuspump
  Lääne-Virumaal toimus pikaajaline elektrikatkestus - elekter oli ära kokku 32 tundi. Pärast elektrivarustuse taastumist maasoojuspumba katel enam tööle ei hakanud. Eesti Energia hüvitas tekkinud kulud summas 2000 eurot.
 • Äikesekahjustuse saanud elektriseadmed
  Äikeselöögi tõttu said kahjustada televiisor, digiboks, ruuter ja pistikupesad. Eesti Energia korvas kahjud summas 638 eurot.
 • Ala- või ülepingest katki läinud kodumasinad
  Pingekõikumised või -lohud võivad elektrisüsteemis aset leida tormi ajal. Näiteks kahjustusid ülepinge tõttu ühe Eesti Energia kliendi kodus mitmed elektriseadmed, sh inkubaator tibude haudumiseks. Seadmed said kõik hüvitatud kogusummas 1100 eurot.
 • Ootamatu rike koduses elektrisüsteemis
  Käib pauk ja ühel hetkel ühes toas enam elektrit toas ei ole? Just nõnda juhtus ühel Eesti Energia kliendil. Kindlustuse abiga tuli kohale elektrik, kes koduse elektripaigaldise üle vaatas ning probleemi lahendas.
 • Kõigile alati sama suur kuutasu

  Eesti Energia pakub oma klientidele elektriseadmete kindlustust, tulekahjukindlustust või mõlemaid koos. Sealhulgas on kindlustuse kuutasu alati vähem kui 5 eurot ning lahenduse hind kõigile klientidele alati sama, sõltumata maja, suvila või korteri asukohast ja vanusest.

  Nõnda sobib see kaitse ka neile, kel varasem kokkupuude kindlustusega on olnud vähene või puudub. Näiteks vanemate majade omanikud ja maapiirkondade korterid, millele pole sageli üldse kindlustuskaitset sõlmitud.

  Teisalt pakub see lisakaitset juba neile, kel täna kodukindlustus olemas, näiteks omavastutuse korvamiseks või ajutise üüripinna kulude katmiseks juhtudel, kui oma kodu vajab kindlustusjuhtumi tagajärjel remonti ja selles ei saa mõnda aega elada.

  Kindlustusega on võimalik paari sammuga liituda Eesti Energia kodulehel. Eripakkumisena on kõigile liitujatele esimesed kaks kuud tasuta.

  Väikese kuutasu eest suur tugi

 • Elektriseadmete kindlustus on hea täiendus ka olemasolevale kodukindlustusele, mis alati ei pruugi kodust vara ja seadmeid katta. Meie kindlustuse omavastutus on vaid 50 eurot, mis tähendab, et ka soodsamate koduste elektriseadmete puhul saate loota kahju hüvitamisele kindlustuse poolt.
 • Elektririkke korral katab kindlustus ka elektriku väljasõidu ning koduse elektrisüsteemi parandamisega seotud kulud.
 • Tulekahju korral hüvitab kahjud kuni 10 000 € väärtuses ning seda ilma omavastutuseta. Kindlustada saab eluhooneid olenemata nende vanusest või asukohast ja seda ühetaolise kuutasu alusel. Kindlustus katab ka mõistlikud ravikulud, saamata sissetulekud, kolmandate isikute kahjunõuded ning asenduselamispinna kuni nelja kuu üürikulud.