Iseteenindus

Blogi

Kasulikke ja nutikaid nõuandeid energiamaailmast

Külm on toonud kõrged elektriarved? See lahendus võib olla suureks abiks
Kodu, Sääst

27.01.2021

Talv toob sageli kaasa suure muutuse elektriarvetes ning tihti tulevad kõrgemad arved igal aastal halva üllatusena. Kuid see ei pea tingimata nii olema! Kui soovid asuda tegudele, et kõrgeid arveid koomale tõmmata, siis on paljude jaoks üks lihtne lahendus, mis aitab energiakulusid vähendada.


Suurim säästupotentsiaal peitub just küttes. Kui ka sina oled üks nendest, kes külmade ilmade saabudes haarab odava õliradiaatori või elektripuhuri järele, siis tea, et kuigi seadmed ise on soodsad, on sageli nende energiakulu päris kõrge.

Elektriküttest märksa säästlikum lahendus on soojuspump. Soojuspump on populaarne küttesüsteem, mis on oma tööpõhimõttelt nii energiasäästlik kui ka rahakotisõbralik. Õhk-õhk või õhk-vesi soojuspump kasutab elektriküttest keskmiselt 2-3 korda vähem elektrit. Soojuspumba esialgne investeering võib olla küll suurem, kuid kuna edaspidi on elektriarved märgatavalt väiksemad, tasub investeering end ka üsna kiiresti ära.


Lisaks säästule on ka muid eeliseid

Kui kütad oma kodu elektriliste puhurite või radiaatoritega, on soojuspump märgatavalt madalamate küttekulude ja pikema elueaga. Kui kasutad täna ahikütet, on soojuspump tuleohutum ja keskkonnasäästlikum variant: puudub vajadus küttematerjalide ladustamiseks ning küte on suitsu-, tahma ja tuhavaba.

Asjatundlikel tehnikutel võtab soojuspumba paigaldamine aega vaid ühe või kaks päeva. Soojuspump sobib igasuguse suurusega eramule, kortermajale, paarismajale, nii büroohoonele kui ka tööstushoonele. Majasiseseks küttesüsteemiks võib olla nii põrandaküte kui radiaatorid ning soojuspumbaga on võimalik toota ka igapäevast tarbevett.

Igale inimesele sobib erinev lahendus

See, millise pumba tüübi peaksid valima, sõltub sinu vajadustest. Kui soovid soojemaks saada mõnda konkreetset ruumi või väiksemat korterit, kütta ajutiselt kasutatavaid hooneid või toetada külmadel perioodidel olemasolevat küttesüsteemi, vajad lisakütet, milleks sobib kõige paremini õhk-õhk soojuspump.

Kui vajad uuele eramule kogu küttelahendust või soovid senise küttelahenduse täies mahus välja vahetada, sobib pigem õhk-vesi või maasoojuspump. Viimased kaks võimaldavad ka tarbevett soojendada ja on ideaalne lahendus põhikütteseadmeks suurematesse majapidamistesse.

Kuidas leida enda kodule parimat variant?

Täpne tasuvusaeg ja investeeringu suurus sõltub aga konkreetse kliendi eripäradest. Enda kodule kõige sobivama lahenduse ja täpsema hinnangu saad siis, kui küsid pakkumist oma ala ekspertidelt.

Tagame ladusa valiku ja paigaldusprotsessi ning pakume ka korralisi hooldusi. Lisaks teeme sulle hea pakkumise 100% taastuvenergial põhinevale elektripaketile, et saaksid oma keskkonnajalajälge veelgi vähendada ning anname nõu riiklike toetuste osas.

Soojuspumba eest saab tasuda ka järk-järgult

Eesti Energia pakub ka kuumaksepõhist lahendust, millega saab hakata elektriarvelt kokku hoidma kohe, ilma et peaks suurt summat koguma ja seda investeeringu alla kinni panema.

Kliendi jaoks on lahendus tehtud võimalikult lihtsaks. Valida saab nulleurose sissemakse, puuduvad lepingutasud, haldustasud ning soovi korral saab ka jäägi ennetähtaegselt tagastada. Soojuspumba paigaldamisest saadav kasu on aga kohe nähtav.