Iseteenindus

Blogi

Kasulikke ja nutikaid nõuandeid energiamaailmast

Iga teine Eesti kodu on kindlustamata: see lihtne lahendus teeb kindlustuse kõigile jõukohaseks
Kodu

30.11.2020

Üllatav ja murettekitav võib olla fakt, et ligi pool Eesti kodudest on kindlustamata. See tähendab, et ilma kindlustuskaitseta tuleb õnnetusjuhtumi korral kulud ise katta, mis võib paljudele inimestele üle jõu käia.

Selleks, et oma kodu ja kallite elektriseadmete kindlustamine oleks kõigile lihtsam ja jõukohasem, on Eesti Energia välja tulnud lahendusega, mille saab valida oma tänasele elektri- või gaasilepingule lisaks – arveldamine käib mugavalt igakuise energiaarve vahendusel.


Kõigile alati sama suur kuutasu

Eesti Energia pakub oma klientidele elektriseadmete kindlustust, tulekahjukindlustust või mõlemaid koos. Sealhulgas on kindlustuse kuutasu alati vähem kui 5 eurot ning lahenduse hind kõigile klientidele alati sama, sõltumata maja, suvila või korteri asukohast ja vanusest.

Nõnda sobib see kaitse ka neile, kel varasem kokkupuude kindlustusega on olnud vähene või puudub. Näiteks vanemate majade omanikud ja maapiirkondade korterid, millele pole sageli üldse kindlustuskaitset sõlmitud.

Teisalt pakub see lisakaitset juba neile, kel täna kodukindlustus olemas, näiteks omavastutuse korvamiseks või ajutise üüripinna kulude katmiseks juhtudel, kui oma kodu vajab kindlustusjuhtumi tagajärjel remonti ja selles ei saa mõnda aega elada.

Kindlustusega on võimalik paari sammuga liituda Eesti Energia kodulehel. Eripakkumisena on kõigile liitujatele esimesed kaks kuud tasuta.

Millistel puhkudel on Eesti Energia kindlustusest abi?

  • Korvab koduste elektriseadmete kahjud, mis on põhjustatud äikesest, elektririkkest või pinge kõikumisest ja ülekoormusest. Pinge kõikumist ja ülekoormust võivad põhjustada näiteks meil sagedased sügisesed tormid. Kindlustusega on kaitstud elektrivõrku ühendatud kütteseadmed, teler, mängukonsool, kodukinosüsteem, laua- ja sülearvuti, ruuter, digiboks, külmik, pliit, ahi, pesumasin, nõudepesumasin ja paljud muud seadmed.
  • Elektriseadmete kindlustus on hea lisa ka olemas olevale kodukindlustusele, mis alati ei pruugi kodust vara ja seadmeid katta. Meie kindlustuse omavastutus on vaid 50 eurot, mis tähendab, et ka soodsamate koduste elektriseadmete puhul saate loota kahju hüvitamisele kindlustuse poolt.
  • Elektririkke korral katab elektriku väljasõidu ning koduse elektrisüsteemi parandamisega seotud kulud.
  • Tulekahju korral hüvitab kahjud kuni 10 000 € väärtuses ning seda ilma omavastutuseta. Kindlustada saab eluhooneid olenemata nende vanusest või asukohast ja seda ühetaolise kuutasu alusel. Kindlustus katab ka mõistlikud ravikulud, saamata sissetulekud, kolmandate isikute kahjunõuded ning asenduselamispinna kuni nelja kuu üürikulud. Nii on kindlustus sobilik ka lisakaitsena juba olemas oleva kodukindlustuse täienduseks.